Подорож
Подорож Shutterstock

ЄС виключив Україну із "зеленого списку": як це вплине на подорожі – сюжет

Читайте по-русски
У Болгарії та Мальті вже вирішили: навіть вакцинованих українців до себе поки що не пускати

Україна більше не "зелена" для Європейського Союзу, але не всі країни встановили суворі правила для українців. Є винятки. Журналіст "5 каналу" розбирався, як тепер подорожувати і чи реально це взагалі, враховуючи ситуацію з поширенням вірусу.

Обмеження для українців повертаються. Як і для громадян ще цілої низки країн. Усе через збільшення випадків захворюваності та смертності від коронавірусу. Рада оновила перелік країн, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку вилучили Сінгапур та Україну. Після такої рекомендації багато українців уже встигли попрощатися зі своїми квитками та мріями про подорож до Європи. Утім передчасно. Поки що це лише рекомендація. Ворота в Європу для українців переважно залишаються відкритими.

"От же ж, я так і думав, – це, напевно, перша думка була", – каже киянин Богдан Логунов.

Раніше Богдан був затятим туристом. Однак пандемія внесла корективи і хлопець вже 2 роки не виїжджав з України. Тому до майбутньої подорожі готувався заздалегідь.

"Цього разу квитки купував у серпні. Виходить за 3 місяці до поїздки", – додає Богдан.

От-от хлопець мав полетіти до Вільнюса – столиці Литви. Однак тепер не впевнений, чи впустять його до Європи. Та у Міністерстві закордонних справ заспокоюють.

"Незважаючи на те, що Рада ЄС дійсно схвалила таке рішення, остаточні правила затверджують держави-члени Європейського Союзу. Залишаються відкритими Австрія, Бельгія, Данія, Естонія, Кіпр, Хорватія, Чехія та інші країни", – зауважив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

На сайті МЗС є спеціальна карта, на якій відображається актуальна інформація про правила в'їзду до всіх країн світу. Саме за нею нині пильно стежить і Богдан.

"Я би не сказав, що я був розчарований. Тому що наперед прогнозував, що у випадку, якщо я щось запланую, це може скасуватися. Все ж таки надіюся, що Литва не заборонить в'їзд принаймні для людей, які вакциновані повністю", –  підсумував Богдан Логунов.

Бо якщо заборонить – Богдан може втратити майже 300 євро. Їх хлопець уже витратив на квитки та бронювання готелю. Однак заспокоюють українців нині і туроператори.

"Наразі ніяких передумов до повного закриття кордонів немає, але все ж таки ми розробили також низку інструментів: ви можете звернутися до свого агента, і агент погодить або інший термін вашої відпустки, наприклад через пів року, коли найімовірніше вже будуть відкриті кордони, або взагалі ви можете змінити напрямок на якусь іншу країну, яка відкрита", – запевнила керівниця департаменту продажів туристичної компанії Марина Дайнеко.

Доплатити доведеться лише в разі, якщо готель або переліт до відкритої країни буде дорожчим. Однак подорож не скасується. Бо відкритими низка країн все одно залишаться.

"Країни Європейського Союзу також дуже зголодніли за туристами. Якщо брати такі країни, як Італія чи Іспанія, які два роки були без туристів, то ми розуміємо, що це втрата прибутку на рівні країни", – розповідає Марина Дайнеко.

А от у Болгарії та Мальті вже вирішили: навіть вакцинованих українців до себе поки що не пускати. Решта країн ЄС поки що не змінювали правил в'їзду для українців. Незмінними вимогами у більшості з них залишаються повний курс вакцинації препаратами, схваленими Європейською агенцією з лікарських засобів, або негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до в'їзду. У деяких країнах просять повторно зробити тест по прильоту.

Тож українців точно чекають:

  • Австрія
  • Бельгія
  • Данія
  • Естонія
  • Ірландія
  • Кіпр
  • Нідерланди
  • Хорватія
  • Чехія
  • Швеція

"Вже 10 країн ЄС зберегли можливості для подорожей українців. МЗС продовжує працювати з партнерами, аби можливостей було якнайбільше", – запевнив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко підсумував: "Вакцинуймося. Поліпшуймо як епідеміологічну ситуацію в Україні, так і залишаймо ширші можливості для подорожей".

За подорожами українці, вочевидь, скучили. Бо цього літа до Європи вирушило навіть більше українських туристів, ніж влітку 2019.

Юрій Пугач та Василь Кобець, "5 канал"

Читайте також: Подорожі на карантині: Кіпр – перша країна ЄС, яка зберегла можливість в’їзду для українців 

Попередній матеріал
"Там не просто манія величі": Лерос розповів, чому розчарувався в Зеленському
Наступний матеріал
Зі спаленням прапора Німеччини та фотографії лідера опозиції: як минув марш націоналістів до Дня незалежності Польщі
Loading...
Португалія відкриває кордони для українців

Португалія відкриває кордони для українців

Іспанія відкриває кордони для українців

Іспанія відкриває кордони для українців

Куди і як українцям бронювати подорожі на травневі свята й літо – сюжет

Куди і як українцям бронювати подорожі на травневі свята й літо – сюжет