bykvu.com

Є-Data і "Пошуково-аналітична система 007" допоможуть ProZorro контролювати публічні закупівлі

  ProZorro стало повністю відкритим для українців. Тепер кожен охочий може ознайомитись не тільки із текстами контрактів, а ще й дізнатися, чи була проведена по ньому оплата

  Команда розробників "Пошуково-аналітична система 007" в рамках програми "Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади" (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом "Східна Європа", завершили перший етап спільного проекту з інтеграції даних системи електронних закупівель Prozorro та порталу "Є-data". Про це йдеться у прес-релізі проекту, який є у розпорядженні 5.ua.

  Головним завданням на цьому етапі інтеграції було приєднати інформацію по конкретних контрактах у системі ProZorro із інформацією про сплату за цими контрактами, яка передається на портал "Є-Data" Державною казначейською службою. Функція контролю оплати була розроблена командами проектів "Є-Data" і "Пошуково-аналітична система 007".

  Тепер, завдяки спільним зусиллям Міністерства фінансів, системи Є-Data і проекту .007, а також Мінекономрозвитку і команди ProZorro кожен охочий може ознайомитись не тільки із текстом контракту, який було підписано з переможцем аукціону, а ще й дізнатися, чи була проведена по ньому оплата. Додавання цієї функції було одним із побажань, які найчастіше звучали від представників бізнесу, оскільки довгі роки формувався стереотип, що держава є поганим платником.

  "Контроль за фінансами в державі – це дуже важлива складова реформ. Коли ви маєте змогу подивитися, за що і кому сплачує ваша міська рада, а які платежі йдуть погано і "зі скрипом", ви можете вимагати від чиновників пояснень. Це чудовий інструмент для тиску на недобропорядних держслужбовців", – зазначила перший заступник Міністра фінансів України Оксана Маркарова.

  Вона додала: "Крім того, це безцінне джерело для журналістських матеріалів, особливо для тих, хто активно займається розслідуванням корупції. Інтеграція нашого сервісу з електронною системою ProZorro дозволить ще краще контролювати рівність умов і дотримання правил в держзакупівлях".

  "Дуже важливо відновити довіру бізнесу до публічних закупівель, і функція контролю за оплатою значно додасть впевненості постачальникам. Крім того, це дозволить активістам і правоохоронцям відслідковувати можливі порушення в оплаті і вживати відповідні заходи до замовників, які порушують правила чи намагаються ними маніпулювати", – підтримав заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

  Як зазначила керівник проекту .007 Наталя Кравченко, ідеєю проекту було надати громадськості максимально простий і дієвий механізм контролю за використанням бюджетних коштів.

  "Сервіс .007 використовує інформацію з різних джерел, таких як портал Є-data, Data.gov.ua, сайт держстату, а тепер – також система публічних закупівель Prozorro. Особливість в тому, що ви бачите всі платежі між контрагентами та державною установою. Відтепер життя контракту відображається цілісно: тендер–договір–виконання договору (трансакції, додаткові угоди, акти виконаних робіт). 007 – точка збору комплексної інформації по використанню коштів платників податків", – зазначила вона.

  Як повідомляв 5.ua, 7 червня 2016 року стало відомо, що "Укрзалізниця" приєдналася до ProZorro.

  Попередній матеріал
  Експерт назвала можливі версії теракту у Ніцці та хто за цим стоїть
  Наступний матеріал
  У "ЛНР" прихильники "русского мира" влаштували дводенну акцію протесту – ГУР

  Гройсман прокоментував прагнення Молдови запровадити у себе українську систему держзакупівель ProZorro

  Нефьодов: За допомогою ProZorro в Україні проведено вже понад 100 тис. тендерів

  Творець системи ProZorro – про її впровадження у Міноборони та у всій країні

  Звіт щодо системи ProZorro: реакція Гройсмана

  Гройсман: Очільники облдержадміністрацій, які з 1 серпня не перейдуть на ProZorro, мають бути звільнені

  Департамент публічних закупівель ProZorro залишається в МЕРТ