Яскравими акціями, політичними заявами та сутичками відзначили День соборності в Україні [відео]

  Яскравими акціями, політичними заявами та сутичками відзначили День соборності в Україні. Саме 22 січня 96 років тому у Києві підписали акт Злуки: об`єднання Української народної республіки та західноукраїнської народної республіки. Пізніше, у 1990 році, на знак пам`яті про історичну подію мільйони людей взялися за руки й утворили живий ланцюг між Києвом та Львовом. Повторити таке єднання їхнім нащадкам поки не вдалося.

  На вулиці мінус 5 і вони гріються піснями. Молоді люди у столиці о 8 ранку збираються на мосту Патона. Прагнуть поєднати правий та лівий береги Дніпра. Символічну акцію до Дня Соборності проводять вже вшосте.

  Серед молодих, з розмальованими у жовто-синє обличчями, подекуди можна побачити і старших активістів. Їм стояти на холоді рано вранці не звикати. Ще памятають, як 23 роки тому кілька мільйонів людей, взявшись за руки утворили живий ланцюг через міста та села - з Києва до Львова.

  Ніхто з політиків у ланцюг не став. Віктор Янукович обмежився стандартним покладанням квітів до пам`ятників Тарасові Шевченку та Михайлові Грушевському. 

  А вже за пів години після президента на це місце прийшли опозиціонери зі своїми прихильниками. Поклали квіти та взялися за гучні промови.

  Олег Тягнибок, народний депутат, ВО "Свобода": "Соборність- це є бжання європейського вибору для України".

  Арсеній Яценюк, народний депутат, ВО "Батьківщина": "Ми будемо боротися за права українців бути дійсно тією державою і тими людьми, які поділяють європейські цінності і мають майбтнє у Європі".

  Якщо у більшості регіонів Соборність вшановували мирно, на півдні в Одесі без штовханини не обійшлося. Людей роз`єднали кольори прапорів та мови. Розбороняли мітингувальників міліціонери.  

  Павло Кириленко, голова одеського обласного осередку ВО "Свобода": "Ми їм не заважаємо. ми не виступаємо як провокатори, ми не кажемо, що прийдемо на голдину раніше і щось спалимо, а ті наші опоненти і розповсюджували таку інформацію".

  Антон Давидченко, голова руху "Молодіжна єдність": "Мы поставили главное требование, чтобы не поднимали, как во львове, когда во свобода требовала не поднимать красные флаги, чтобы они не поднимали красно-черные. С нами пришли ряд спортсменов и поддержка боксерского клуба".

  Хоча й на різних площах, з різними гаслами, у різних містах, та день соборності таки відзначили тисячі українців.

  Дар`я Феденко, Орест Пона, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Гелікоптер упав на житловий будинок у Сан-Пауло
  Наступний матеріал
  Стрілянина під час судового засідання на Філіпінах
  Теги:
  Loading...