Олексій Руденко
5 канал

Яким буде 25-й святковий парад незалежної України

Україна відзначить 25-ту річницю незалежності військовим парадом

Олексій Руденко, доцент кафедри графіки ВПІ НТУУ "КПІ", заслужений художник України, в ефірі "5 каналу" заявив про важливість проведення параду військ у Києві 24 серпня.

"Я можу сказати, що військовий парад за будь-яких обставин, тим більше зараз у цій країні, в будь-якій державі, в будь-якій армії – це певного сорту норматив, це обов'язкова умова існування сучасного війська, і ми не повинні забувати про те, що суспільство нарешті за останні два роки почало поважати такий інститут, важливий у формуванні державності, як армія. Армія довела свою героїчну придатність обороняти Батьківщину, але як у нас люблять казати, середньостатистичний, пересічний українець не бачить всіх проявів діяльності війська, і парад – це така форма засвідчити суспільству, що армія існує, вона боєздатна, вона здатна виконувати не тільки задачі не тільки з утримання ситуації, але й повернення втрачених територій, втраченої честі, гідності і т.д.", – сказав Олексій Руденко.

Крім того, Руденко зазначив, що на параді в День Незалежності Збройні сили України покажуть нові однострої. "Це дуже важливо, не тільки візуальна задача – показати, що у нас окрім польового однострою, "піксельного" чи якогось там іншого "Варана", – у нас є ще й парадний новий однострій нашого війська, що наше військо набуває рис національної армії, а не пострадянського війська", – заявив він.

Повну версію розмови з Олексієм Руденком можна переглянути тут:

Як повідомляв 5.ua, у липні Президент Петро Порошенко підписав указ "Про проведення параду військ з нагоди 25-ї річниці незалежності України".

Попередній матеріал
СБУ затримала агітатора так званої "Київської народної республіки"
Наступний матеріал
Чільник Бучі: Я заробляю 200 тис грн на рік, все решта – дружина

Нова форма для ЗСУ: хто розробляє український однострій

Зоря замість радянської зірки: які нові однострої і знаки розрізнення затвердив Президент

Однострій нового зразка отримають спершу сили спецпризначення та десантники - Ричкова

Марш Незалежності: найяскравіше за 4 хвилини