Як журналісти "5 каналу" державний цукор шукали (репортаж)

  Не купувати цукор у спекулянтів. Із таким закликом до українців звернувся міністр економіки. Богдан Данилишин заявляє, що справжня ціна кілограма солодкого продукту - не більше 4,5 гривень. Урядовець пригрозив санкціями недобросовісним оператором ринку. На його думку, вони навмисне накручують ціни в період консервації. Щоб збити вартість, із держрезерву в магазини продали 50 тисяч тон.

  Ще минулого тижня цукор у цьому запорізькому супермаркеті коштував 5 гривень 90 копійок. Сьогодні - нова партія і нова ціна - 6.80. Магазин спеціалізується на продуктах місцевого виробництва, тож і ціни тут чи не найнижчі у місті. Але солодкий пісок в області не виробляють, усі закупки - з інших регіонів. Запоріжжя, разом з Одесою, Кримом та Києвом тримають сумну першість у цінах на цукор.

  Богдан Данилишин, міністр економіки України: "Ми сьогодні закликаємо населення не витрачати зайвих коштів на купівлю цукру у спекулянтів. Цукру в Україні достатньо і його реальна вартість у роздрібній ціні не повинна перевищувати 4,3 гривні з доставкою і усіма іншими націнками".

  Якби містяни дослухалися до поради міністра, лишилися б без солодкого. Адже держрезервівського цукру в Запоріжжі немає. Найбільші поставщики продуктів відмовляються його купувати, мовляв, Держрезерв не гарантує належної якості продукту.

  Антоніна Грищенко, керуюча торговим центром: "Может быть, пусть он даже был из госрезерва каким-то нетаким, немного не такого качества, но люди действительно покупали бы недорогой сахар".

  У зумисному сезонному підвищенні цін на солодкий продукт міністерство економіки звинувачує окремих неназваних гравців ринку та закликає силові структури та антимонопольний комітет викрити шахраїв. В асоціації Укрцукор, що об’єднує виробників та оптових продавців цукру, усі звинувачення відкидають, мовляв, заводи нині на ціни вже не впливають.

  Микола Юрчук, голова правління Національної асоціації "Укрцукор": "І цукрові заводи, і цукрові компанії, які виробляли цукор, вони реалізували його по низьким цінам ще до початку літнього сезону. Тому сьогодні основними чинниками на ринку є посередницькі структури і інші компанії, які зуміли купити його по дешевій ціні".

  У держрезерві відзвітували - зробили інтервенцію дешевого продукту на ринок - 50 тисяч тон. Державний цукор нам вдалося відшукати в одному зі столичних супермаркетів.

  Ольга Кошеленко, 5 канал: "За цукром з держрезерву стоїть невеличка, але стабільна - чоловік 10-15 - черга. Щоб ускладнити життя спекулянтам, в одні руки відпускають не більше  3 кг. Але навіть з такими обмеженнями за день тут продають 2-3 тонни піску".

  Господині кажуть - продукт відмінної якості - і за доступною - 4 гривні 2 копійки - ціною. Але торгувати з держрезервівських комор тут почали лише місяць тому. Тож велику частину компотів та варень на зиму консервували з цукром за 6-7 гривень.

  Керівник цієї мережі супермаркетів пишається: вони єдині у Києві змогли подолати бюрократичні перепони і отримати дешевий продукт з держрезерву. Цукор від комерційних постачальників з полиць не прибирають, хоча й попиту на нього нема. Дешевого товара на складах лишилося щонайбільше на 2 тижні, а далі наступна спроба домовитися з державним постачальником.

  Віталій Коба, 1-й заступник директора торговельної компанії: "Була складно виконати всі вимоги, які висувалися з боку держрезерву і з боку тих заводів, де цей цукор збергіався на місцях, бо на місцях мали вплив керівники, які, скажімо так, не сильно сприяли цьому".

  Уже восени на ринку з’явиться цукор нового врожаю. Експерти прогнозують - його собівартість становитиме близько 4 гривень, тож у роздрібі ціна зросте до 5 за кілограм. Утім разом із сезонним здешевленням зменшиться і попит: українці традиційно роблять солодкі закупки улітку.

  Ольга Кошеленко, Дмитро Большаков, 5 канал

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕО (7 мб, wmv)

  Попередній матеріал
  Майкла Джексона таємно поховали?
  Наступний матеріал
  Боржників по квартплаті не випускатимуть за кордон
  Теги:
  Loading...