Боржників по квартплаті не випускатимуть за кордон

  Не заплатив за комунальні послуги - сиди вдома. Українців-затятих неплатників позбавляють ще одного права - на відпочинок за межами України. Якщо ви боргуєте за газ, тепло, електрику, і те, що ви завинили, комунальники вимагають повернути через суд - готуйтеся - вам можуть відмовити у перетині державного кордону.

  За борги - статус невиїзного. Такій ініціативі найбільше зраділа влада регіонів, де комунальні борги стягнули майже мільярдної позначки. У Криму тільки від населення чекають платежів на 700 мільйонів. Жеки, твердить профільний міністр автономії, жодних важелів впливу на неплатників не мають. Їхнім працівникам заборонено навіть пеню на прострочені платежі нараховувати. Тому житлові контори змушені вигадувати власні методи зменшення боргів.

  Анатолій Павлов - заступник міністра ЖКГ АРК: "ЖЭКи всегда, давая какую-либо справку, они смотрят на то, как человек платит. Не платишь - мы не дадим тебе справочку, а дальше он не может проводить действия".

  Не завадило б пожвавлення серед неплатників і Одесі. Місто лише за спожиті газ та тепло не отримало ста мільйонів гривень. Але тут на особливий ефект від відмов на кордоні не очікують. Неплатникам, чиї борги вибивають через суд, закордонні подорожі заборонені вже кільканадцять років, точніше із 95-го постановою Кабміну.

  Андрій Білобородченко - начальник прес-служби південного регіонального управління ДПС України: "Існують певні обмежувальні обставини, згідно із якими громадянину України може бути відмовлено у виїзді з України- неврегульовані аліментні та інші зобов"язання, проти нього порушена кримінальна справа, він засуджений, він ухиляється від виконання зобов"язань, покладених на нього судовим рішенням".

  Львів - єдиний обласний центр, в якому чиновники щиро вірять, містяни масово гаситимуть комунальні борги, щойно довідаються про можливі незручності на кордоні. Туристам, які збираються у далеку подорож, комунальники радять мерщій дізнатися, чи все гаразд із розрахунками.

  Олег Іващук – начальник юридично-претензійної служби КП “Львівтеплоенерго”: "Вважаю, що людина яка може виїхати за кордон на відпочинок, то заплатити за тепло і гарячу воду вона зобов`язана".

  Андрій Багряк – начальник Головного управління юстиції у Львівській області: "Подання про обмеження виїзду успішно розглядається судами, на сьогодні більше 600 подань скеровані до суду, близько 100 задоволені решта перебувають на розгляді. Тобто та процедура набула обриси практичного застосування і вона буде далі застосовуватися, тому що львів`яни заборгували окремі заборгували мільйон гривень комунальних платежів".

  В управлінні юстиції також наголошують, зупинку на кордоні може спричинити навіть невеличка сума боргу за спожиті блага. Прикордонники мають право сказати "ні" виїздові з України навіть за несплачені 17 гривень.

  Юлія Крючкова, Олексій Єсін, Олександр Ваврищук, Сімферополь-Одеса-Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Як журналісти "5 каналу" державний цукор шукали (репортаж)
  Наступний матеріал
  Обвал породи на словацькій шахті - є загиблі
  Теги:
  Loading...