Як захищають права дітей-в`язнів у Лук`янівському СІЗО

  Як захищають права дітей-в`язнів у Лук`янівському слідчому ізоляторі - демонстрували журналістам тюремники. До міжнародного дня захисту дітей підліткам за гратами влаштували святковий візит волонтерів. Показову екскурсію коридорами Лук`янівки бачила Інна Неродик.

  Вичищені коридори і кімнати. Рівнесенько застелені ліжка тюремники з гордістю показують журналістам що воно таке - дитяче СІЗО. Загратовані підлітки, як за командою, спілкуються з начальником.

  Вони ще не засуджені, але вже скуштували тюремної каші. Хто відсИдів місяць, а хто набагато довше.

  Ув`язнений: "9-ть месяцев почти. Вроде посерьёзней стал, мне так кажется".

  Ні на що не нарікають і наче всім задоволені.
  У міжнародний день захисту дітей - приймають святкові пакунки від волонтерів.

  В окремій камері - сімнадцятирічна Марія. З усмішкою розказує про покарання - понад три роки!!! ув`язнення за крадіжку. Що накоїла дурниць тепер шкодує, але на умови в СІЗО не скаржиться. Перед відеокамерами про побут розказує, як і всі тут - тільки хороше.

  Марія, ув`язнена: "Малюю, пишу, читаю".

  Закінчують показові оглядини у найновішій камері єдиній для вагітних та матерів із дітьми, і зі свіжим ремонтом.

  Олександр Сайко, начальник управління державної пенітенціарної служби Києва та Київської області: "Виконані відповідним чином ремонтні роботи. Є гаряча і холодна вода".

  А що у камерах сусідніх не показують. Зате вкотре наголошують? Малолітнім в`язням нарікати немає на що. В Лук`янівці, мовляв, умови навіть кращі ніж в Європі.

  Владислав Скоропляс, начальник відділу діяльності виховних колоній: "Чим відрізняється їхня колонія від нашої, тим що там це фактично як тюрма, а в нас це більше похоже на піонерський лагерь".

  Нині у таких піонерських таборах в Україні більш як шість сотень неповнолітніх відбувають попереднє ув`язнення. Ще понад вісімсот у виховних колоніях.

  Інна Неродик та Максим Петріков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Пшонка: Правоохоронці повністю розкрили Дніпропетровський теракт 27 квітня
  Наступний матеріал
  Не купатися закликає столична влада іноземних вболівальників
  Теги: