Не купатися закликає столична влада іноземних вболівальників

  Не купатися закликає столична влада іноземних вболівальників, які приїдуть у Киів на Євро-2012. Головний аргумент - фанати напідпитку можуть потонути. На цей час лише два міських пляжі мають дозволи санепідемстанції. За тиждень до чемпіонату активісти громадської організації Європатруль перевірили, що чекатиме туристів на столичних купальнях, якщо попередження "не пірнати" вони проігнорують.

  Разом з активістами вирушаємо на один з популярних столичних пляжів. За офіційним повідомленням комунальників, тут купатися можна. Утім на вході - засторога.

  Зона відпочинку зустрічає руїнами рік тому тут знесли незаконне кафе, а залишки не вивезли. Роздягальні теж обклеїні оголошеннями тут вже і про антисанітарію попереджають. Директор пляжу від камери тікає, і з-за зачинених дверей пояснює:

  Володимир Зісман, турист зі США: "Не надо ничего читать и слушать, идти по велению сердца".

  Ці сміливці - перші гості Євро. Володимир та Олександр давно живуть в Америці, в Україну приїхали матчі подивиться і в Дніпрі скупатися:

  Володимир Зісман, турист зі США: "Лучше чем на Брайтон Бич. Я иногда там плаваю, но поверьте, океанская вода просто ни в какое сравнение не идет с гидропарковской. Тут лучше".

  З майже вісімдесяти столичних пляжів лише у двох - санітарні паспорти. Це означає, що там є туалети, роздягальні, медпункт і працюють рятувальники. Ось один із таких взірцевих. У медсестри "Дитячого пляжу" навіть рупор є. А от туристів, кажуть, сюди не пустять, хіба що за однієї умови.

  Працівник пляжу: " Ну если з ребенком, то можна".

  Туристам на пляжі зась. Столична влада вирішила перестрахуватися і закликала вболівальників через іноземні посольства - не пірнати у київські водойми. Хвилюються комунальники, що закордонні гості потопляться:

  Комунальник: "Рекомендуем иностранцам и туристам не купаться. Болельщики это молодой контенгент, могут употребить алкоголь, это нормально".

  Уболівальників такі застороги ображають. Кажуть - плавати вони вміють, тому у спекотні дні все-одно полізуть у воду:

  Уболівальник зі США: "Особливо, якщо їхня збірна виграє, будуть вони купатися, нап`ються. І будуть відпочивати на пляжі".

  Юлія Фінгарет, Іван Вірченко та Євген Кіяшко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Як захищають права дітей-в`язнів у Лук`янівському СІЗО
  Наступний матеріал
  Герега виконуватиме обов`язки Черновецького?
  Теги: