Прифронтове селище Орловське 5 канал

Як виживають селяни у прифронтовій зоні Донеччини

Прифронтове селище Орловське розташоване за 5 км від лінії розмежування на Маріупольському напрямку. Попри невелику відстань до фронту, місцева громада намагається підтримувати у селищі звичне життя

Десятирічний Сергійко Фролов - єдиний школяр у селищі Орловське. Хлопчик відвідує навчальний заклад у Талаківці, що за два десятки кілометрів від дому. Бо у сусідньому Павлополі школу закрили через постійні обстріли.

Нині у селищі залишається близько 200 мешканців, з них 150 - літні люди. Вижити в таких умовах місцевим допомагають благодійні організації. Двічі на тиждень доправляють сюди питну воду, харчі та речі першої необхідності.

"30 літрів на тиждень води дають очищеної, потім давали нам пакети-пайки з гуманітарною допомогою - і продукти, і миючі, і засоби гігієни. Спасибі їм велике", - говорить мешканка Орловського Лариса.

Мешканці скаржаться, нині їм украй бракує вугілля та дров. Тож, перед морозами взялися самотужки готувати запаси.

Попри бойові дії, які точаться за кілька кілометрів від селища, мешканці Орловського намагаються підтримувати у ньому життя: ремонтують фельдшерсько-акушерський пункт, готують проект фільтрувальної станції для очищення річкової води.

Тетяна Ігнатченко, Євген Гончаренко, Донецька область, "5 канал".

Попередній матеріал
Президенту вручили прапор України, що був врятований від сепаратистів – відео
Наступний матеріал
В Авдіївці створили мурал місцевої вчительки

Бойовики із артилерії обстріляли лікарню у Попасній

Лисенко: Бойовики гатять з мінометів по всій лінії фронту, у Мар'їнці пошкоджено будинки