День Прапора в Краматорську
День Прапора в Краматорську 5 канал

Як відзначали День Державного Прапора в різних куточках України: дайджест

Читайте по-русски
За урочистостями до Дня Державного Прапора в різних областях України увесь день стежили кореспонденти "5 каналу"

Десятки прапорів різних розмірів замайоріли в усіх областях України. У Краматорську синьо-жовтий штандарт над містом проніс військовий гелікоптер. В Одесі за традицією до Дня Прапора пошили новий стяг. А в Херсоні на честь свята встановили національний рекорд, створивши найдовше знамено.

Одеса

28-метровим синьо-жовтим стягом відзначили День Прапора в Одесі. Його розгорнули на Потьомкінских сходах кілька десятків людей. Прапор символізує вік незалежної України, тому щороку стяг більшає на метр.

До акції долучилися військові моряки-курсанти. Із собою вони принесли синьо-жовті човники – на знак підтримки 24 полонених побратимів, які нині заґратовані в Росії.

Харків

Справжнє шоу з прапорами влаштували в центрі Харкова. До флешмобу долучилися кілька тисяч студентів, зокрема і титуловані спортсмени.

Краматорськ

Понад тисячу містян долучилося до урочистостей у Краматорську. Синьо-жовтий стяг підняв у небо та проніс над містом військовий гелікоптер. Ще один величезний прапор України розгорнули на землі. Більше 200 військовослужбовців різних підрозділів вишикувалися у формі тризуба.

Львів

У Львові до Дня Прапора приурочили відкриття Меморіалу пам'яті Героїв Небесної Сотні. Урочисту церемонію розпочали діти загиблих майданівців, піднявши на флагшток державний стяг.

На урочисте відкриття прийшли кілька сотень людей: рідні загиблих активістів, учасники Революції Гідності та небайдужі містяни. Меморіал складається з двох частин. Для відвідувачів уже відкрили площу зі стелою. На ній розташували 107 портретів Героїв Небесної Сотні. Другу частину меморіального комплексу – пішохідний міст-музей – планують завершити вже наступного року.

Хмельницький

У Хмельницькому на місці, де вперше офіційно підняли синьо-жовтий стяг, з'явився пам'ятний знак. У 1991 році штандарт замайорів із мовчазної згоди місцевої влади. Але три ночі поспіль невідомі знімали його. Згодом з'ясувалося, що робили це міліціонери за вказівкою міському партії.

Відтепер синьо-жовтий стяг разом із червоно-чорним майорітиме в центральному парку Хмельницького завжди.

Ольга Дунська, Марта Шикула, Оксана Нечепоренко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не варто особливо переживати": експерт пояснила, чи очікувати восени підвищення цін на світло і газ
Наступний матеріал
Посольство США привітало Україну з Днем Незалежності піснею на слова Ліни Костенко
Loading...