Ніч в Донецьку пройшла спокійно www.ua-ru.info

Як у Донецьку та Луганську "переселенці" з Росії захоплюють квартири

  На окупований Донбас пішов потік "переселенців" із Росії, переважно військових та чиновників

  Вони забирають порожні квартири у Донецьку та Луганську, віддаючи перевагу дорогій нерухомості в центральних районах, повідомляє видання "Новое Время".

  Таких "гостей" із РФ, за даними групи Інформаційний спротив, за три роки від початку війни на сході набралося чимало - близько 10 тис.

  У Донецьку заїжджі росіяни облюбували бульвар Пушкіна. Раніше це був один із найдорожчих районів Донецька: у 2013 році там за нормальну 3-кімнатну квартиру просили від $250 тис.

  Багато хто з нових російських мешканців району отримав тут нерухомість безкоштовно: за допомогою окупаційної влади вони вселяються у квартири, власники яких залишили Донецьк і переїхали на підконтрольну Україні територію. Аналогічна ситуація склалася в Луганську.

  Росіяни, які зараз влаштувалися на Донбасі, потрапили туди у 2014-2015 роках, говорить колишній житель Донецька Сергій Гармаш, головний редактор сайту ОстроВ. Як правило, серед цієї категорії "нових донецьких" переважали люди з невеликим достатком - колишні роботяги із центральних областей Росії або Кавказу.

  Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій вважає, що заселення окупованих міст приїжджими з РФ - це не жадібність, а технологія. Тим самим створюється прошарок жителів, яким є що втрачати у випадку, якщо Україна поверне собі ці території.

  І все-таки їхня кількість ще не стала критично великою. Тому Тука і впевнений: усі "приїжджі" миттєво покинуть схід України, щойно офіційний Київ відновить контроль над регіоном.

  Попередній матеріал
  Програма ООН припиняє продовольчу допомогу на Донбасі - Боцюрків
  Наступний матеріал
  Німеччина хоче перевірити закон про реінтеграцію на відповідність "Мінську"
  Loading...

  Vodafone заявила про відновлення зв'язку в ОРДЛО

  ОБСЄ повідомила про ситуацію з відновленням мобільного зв'язку в ОРДЛО

  Російських найманців на Донбасі не звільняють зі "служби", поки вони не знайдуть собі заміну – ІС

  "Абонент недоступний... тимчасово?": чому в ОРДЛО немає українського мобільного зв'язку

  Постачання Javelin радикально не змінить ситуації на сході України – журналіст

  Бойовики репресують виданих їм Україною заручників - штаб АТО