.
. 5 канал

"Як три Ейфелеві вежі і два "Боїнги": фахівці розповіли про масштаби проєкту “Укриття” для ЧАЕС

  Читайте по-русски
  Конструкція в ширину займає більше, ніж два футбольних поля

  30 тисяч тонн металоконструкцій на мостових кранах розміром із “Боїнги” – такими є масштаби укриття для енергоблоку №4 – його виготовили з використанням металу “Азовсталі” в цехах італійської компанії Cimolai, ідеться в сюжеті “5 каналу”.

  “У цьому цеху виготовлено 10 000 труб для проєкту "Укриття". Для цього використовувався прес на 60 тис. тонн, здатний формувати труби довжиною 15 м. "Укриття" – це унікальний проєкт із багатьма обмеженнями, передусім щодо матеріалу. Ми були зобов'язані дотриматися українських та європейських специфікацій”, – розповідає Федеріко Тосі, менеджер проєкту, представник Cimolai.

  “Найбільш шокуюча характеристика – це обсяг. 13 тис тонн металу. Що таке 13 тисяч тонн металу? Це близько 18 кораблів, 2500 вантажівок, які переміщали з порту в Чорнобиль. Це дуже масштабна робота “Метінвесту”. І ми цим пишаємося”, – додає Роман Курашев, директор із маркетингу Групи “Метінвест”.

  Кількість металу, використаного в проєкті, перевищує 30 тисяч тонн, кажуть у компанії, – це втричі більше того, що знадобився для зведення Ейфелевої вежі у Парижі. До речі, славнозвісне творіння пана Ейфеля довго вважалося наймасштабнішою металевою спорудою у світі.

  “Загальний обсяг металоконструкцій у проєкті становить 30 тисяч тонн. Це 16 арок із 4000x10000 труб. Габарити конструкції: 257 м у ширину (більше двох футбольних полів), 162 м у довжину і 110 м у висоту. Конструкція захищена оболонкою з нержавіючої сталі. Саму конструкцію тримають два мостових крани – кожен розміром із “Боїнг”, – розповідає менеджер проєкту компанії Cimolai Федеріко Тосі.

  Встановленням укриття над зруйнованим енергоблоком займалася ця ж італійська компанія. Для цього було розроблено проєкт зі збірки, який обов’язково мав урахувати всі нюанси місця і небезпеки, кажуть фахівці.

  “З урахуванням радіації, всі металоконструкції збиралися за 300 м від пошкодженого реактора. Всі арки збиралися на землі, щоб обмежити вплив радіації. Після попереднього складання арок вони були підняті на десять тимчасових веж. Після зведення конструкцію загальною вагою 35 тисяч тонн було насунуто на пошкоджений реактор № 4, подолавши відстань 300 м”, – згадує процес встановлення укриття Федеріко Тосі.

  Попередній матеріал
  В Індії рекордна кількість заражень коронавірусом: Велика Британія надсилає апарати ШВЛ
  Наступний матеріал
  Скандальна вечірка Тищенка: за порушення карантину заплатить заклад
  Теги:
  Loading...