Як створюють ялинкові прикраси. Репортаж [відео]

  Гаряча пора на фабриці ялинкових прикрас. Близько мільйона новорічних іграшок щороку вручну виготовляють півсотні майстринь у селищі Клавдієво-Тарасове під Києвом. Цьогоріч попитом користуються прикраси із зображенням символу наступного року - дракона - на них припадає чверть усієї продукції.
  Із найтоншого скла ось у цьому цеху народжуються ялинкові прикраси. Щоби майбутній іграшці надати  форму, скло спершу нагрівають до температури 8-сот  градусів. Склодуви дмуть у нагріту трубку і самотужки регулюють діаметр майбутньої кульки. За день пані Олеся може зробити понад 2 сотні іграшок. Та це, каже, непроста робота. Позаду місяці тренувань. 

  Потому кулька потрапляє на іншу процедуру - сріблення. Розчин цього металу майбутню ялинкову прикрасу вбереже від потемніння та зробить яскравою.

  Далі на кульку чекає розфабовування. Майстрині вручну наносять візерунок на ялинкову прикрасу.  Кожна розмальовниця має свої хитрощі.

  Копітку роботу майстринь оцінили гості фабрики. Побачене вразило, новорічні іграшки для батьків придбали.

  В арсеналі майстринь - понад 2 сотні ескізів малюнків різної складності. Найпопулярніші - новорічні пейзажі та символи наступного року. Із зображенням драконів розробили 17 видів кульок. Їх продаватимуть не лише в Україні, а й у Європі.

  Ксенія Дворнікова, Олена Сорокіна, 5 канал

  Попередній матеріал
  Музей Стуса в Горлівці може зникнути через байдужість чиновників [відео]
  Наступний матеріал
  Різдвяне богослужіння пройшло у Вифлеємі та Назареті
  Теги: