Музей Стуса в Горлівці може зникнути через байдужість чиновників [відео]

  Музей Василя Стуса в Горлівці, що на Донеччині, може назавжди припинити своє існування. Його засновник 75-річний пенсіонер не має ані здоров`я, ані коштів утримувати експозицію. Чоловік хоче подарувати музей, де зберігається пам`ять про героя України, землякам. Проте міські чиновники не квапляться приймати дарунок.

  У кімната два на два метри - відтворена камера-одиночка. Під час ув’язнення поета-дисидента Василя Стуса, утримання в такій камері вважали одним із найсуворіших покарань. Поет провів у одиночці рік. А загалом у таборі особливого режиму в селищі Кучино Пермської області Стус відсидів останні 5 років життя.

  Пенсіонер Олег Федоров створив музей у приміщенні, яке орендує у міста. На сорока квадратних метрах зберігають близько тисячі унікальних особистих речей поета. Серед них - переписка Стуса, чернетки його віршів, фотографії, матеріали архівів КДБ. Експозицію 75-річний чоловік збирав майже 15 років. Музей відкрив власним коштом. Нині, каже Олег Федоров,  ані грошей, ані здоров"я, щоб утримувати музей - не вистачає.
   
  Пенсіонер звернувся до Горлівської мерії з проханням взяти музей на баланс. Чиновники подякували за подарунок і запропонували віддати колекцію до місцевої бібліотеки. Мовляв, на утримання музею – в бюджеті коштів немає.

  Проти знищення музею виступають однодумці Федорова. З пропозицією зберегти цілістність експозиції - вже звернулися до уряду.

  Якщо горлівські чиновники не погодяться зберегти музей, Олег Федоров, каже, відмовиться від рішення подарувати колекцію землякам. Передасть її лише тому, хто збереже цілісну експозицію.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Горлівка, Донеччина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Вифлеєм готується святкувати Різдво
  Наступний матеріал
  Як створюють ялинкові прикраси. Репортаж [відео]
  Теги: