Святогірська лавра УПЦ МП на Великдень
Святогірська лавра УПЦ МП на Великдень Скріншот відео

Як РПЦвУ допомогла вчинити в Україні справжній "біологічний теракт" – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Після поширення коронавірусу – Кремль приступив до другої частини інформаційної спецоперації

Вісім монастирів Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП) стали епіцентрами поширення коронавірусу. Захворіли десятки ченців, кілька померло. Кожен сьомий заражений киянин – з Києво-Печерської лаври або духовної семінарії РПЦ. Про це йдеться у матеріалі програми "СтопРеванш" на "5 каналі".

Експерти нагадують: московська церква показово знехтувала карантином, її ієрархи скликали людей до храмів.

"Людей просто закликали до того, щоб приходили до церкви, попри коронавірус, цілували ікони, причащались і приводили дітей", – каже доктор медичних наук Валерій Івасюк.

Політичний експерт Сергій Таран додає: "Це не те, що безвідповідальне рішення – це біологічна провокація. Біологічний теракт, який повинен мати за собою кримінальні справи".

Малоосвічене та забобонне духовенство московської церкви стало інструментом спецоперації держави-агресора, припускають лікарі.

"Коли ми говоримо про дестабілізацію в середині країни, то цілком можна дестабілізувати її через карантинні заходи, через масову госпіталізацію, перевантаження госпіталів, виникнення дефіциту як працівників системи охорони здоров'я так і ліжкового фонду", – пояснює Сергій Таран.

Як вказують журналісти, після поширення коронавірусу насельниками московських монастирів – Кремль приступив до другої частини інформаційної спецоперації.

"Зараз в Москві заявляють про необхідність гуманітарної місії на порятунок от цих от монахів, які ніби то заразилися коронавірусом випадково… До речі такий самий конвой, з яким вона зайшла на територію Італії, спровокувавши скандал серед членів НАТО", – нагадує політексперт.

Москва вимагає пропустити так званий гуманітарний вантаж для монахів Києво-Печерської лаври, які раніше зухвало знехтували протиепідемічними заходами… поки там не захворіло майже 100 осіб.

Але ветерани війни на Донбасі попереджають: замість антисептиків – можуть привезти зброю. Шість років тому саме одна з трьох московських лавр – Святогірська – стала штаб-квартирою російських окупантів.

"Уся моя особиста охорона складалася з духовних синів – ченців й ієромонахів у Святогірській лаврі, повністю. У нас в бригаді в Слов'янську одним з підрозділів командував послушник, причому послушник займав серйозне місце в лаврі", – казав сумновідомий екс-полковник ФСБ РФ Ігор Гіркін (Стрєлков).

Герой України, генерал-майор ЗСУ Ігор Гордійчук запевняє: "Всі церкви Московського патріархату – там зброя, там боєприпаси, спорядження, бойовики, священики подвійного призначення. Вони і священики, і бойовики. Путінська армія".

Ось і на Великдень монахи Святогірської лаври знову кинули виклик Українській державі – зухвало проігнорували карантин та посприяли поширенню коронавірусу.

Через порушення карантину на свято поліція порушила п'ять кримінальних проваджень та зафіксувала п'ять адміністративних правопорушень. Усі – проти Російської православної церкви в Україні. ПЦУ та УГКЦ – закон не порушували.

Через безвідповідальні заяви священиків московської церкви на Великдень в храмах зібралося понад 130 тис. людей. Але президент Зеленський не посмів зупинити диверсію Російської православної церкви, обурюються експерти.

"Механізмів і засобів попередження, профілактики у Зеленського було і є достатньо. Разом з тим він цього не застосував, тобто, держава усунулася і від цієї профілактики, від цього попередження, а поліція просто стояла обабіч і спостерігала", – зауважує Валерій Івасюк.

Політичний експерт Тарас Березовець вказує: "Просто фізично не допустити людей – закрити храми на карантин, просто опечатати їх. І те, що Зеленський цього не зробив – не є випадковістю… Не хотіли сваритися з Росією".

Попередній матеріал
Частково відновили роботу ринки на Київщині, а в самому Києві торговища під замком: в чому причина
Наступний матеріал
Карантинний протест влаштували водії в Одесі: чого вимагали
Loading...