Як Полтава святкує двохсотріччя Миколи Гоголя (репортаж)

  Дві Солохи й три чорти на один квадратний метр. Полтава святкує двохсотріччя Миколи Гоголя. У середмісті з`явився відреставрований пам`ятник письменнику. А біля монумента - алея зі скульптурами гоголівських персонажів. Городян протягом усього дня розважали аматорські театри.

  10 ранку. А в центрі міста не проступитися. Полтава святкує День народження земляка. Іменинника до ювілею принарядили – пам’ятник реконструювали. Тепер Гоголь у центрі міста – не сам. За спиною монумента – скульптурні персонажі його творів. Сквер охрестили - "гоголівським".

  Бандурист співає, люди фотографуються біля гоголівських скульптур. Уже потім зізнаються – ідея гарна, та недоліки все одно знайшли.

  Від урочистостей – до справжніх святкувань. Полтавчани розгулялися на повну. Втім, деякі до ювілею земляка зовсім не підготувалися. Хто такий Гоголь знають, чим прославився – ні.

  По обіді – всі на площу. Публіку розважають місцеві актори. Солохи, чорти – усі гоголеві дітища.

  Виставка карикатур з гоголівськими персонажами, відкриття меморіальної дошки на будинку, де свого часу навчався письменник, фестиваль театральних вистав за мотивами його творів - щоб полтавчани встигли гідно відзначити ювілей земляка, 1 квітня у місті оголосили офіційним вихідним.

  Анна Мірошниченко, Андрій Осауленко, 5канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.96Мб)

  Попередній матеріал
  Верховна Рада доручила Уряду підготувати святкування ювілею комсомолу
  Наступний матеріал
  Традиційна Гуморина в Одесі (репортаж)
  Теги:
  Loading...