Дніпровський хімзавод 5.ua

Як доживають радянські гіганти: на заводі в Дніпропетровщині і досі зберігаються рештки урану

На території уже непрацюючих заводів працюють різного роду підприємства, працівники яких і розповідають про небезпечні відходи

Євросоюз виділить майже 10 мільйонів євро на очищення від радіаційних відходів Придніпровського хімічного заводу в Кам‘янському (кол. Дніпродзержинськ). Про це повідомляє "5 канал".

Як відомо, за радянських часів тут відбувалася переробка урану. В середині 90-их завод зупинився, однак і досі на його території залишаються небезпечні відходи. На території колишнього радянського гіганта з виробництва уранового концентрату не соромляться показувати цехи з найбільшим радіаційним забрудненням.

"Тут і досі у ємностях є рештки продуктів – ураніл, окис урану", - розповідає начальник служби радіаційної безпеки ДП "Бар'єр Костянтин Лісовець.

Територія колишнього Придніпровського хімзаводу – майже 300 гектарів з цехами, хвостосховищами та відходами від небезпечного виробництва, що накопичувалися майже півстоліття. Їх успадкувало державне підприємство "Бар‘єр".

На підприємстві кажуть, що існує ризик руйнування певних хвостосховищ. Передусім, це Дніпровське хвостосховище, яке перебуває у 800 метрах від води. Тобто, при аварії на цій ділянці може бути серйозна катастрофа.

Два роки тому в рамках співробітництва з ядерної безпеки Євросоюз почав виділяти кошти для того, щоб виробничий майданчик колишнього заводу став безпечним для довкілля. 

Практична реалізація термінових заходів  на колишньому Павлоградському хімічному заводі має розпочатися навесні наступного року. На наступному етапі Євросоюз готовий витратити ще 5 мільйонів євро. Таким чином, загалом сума на усунення радіоактивної небезпеки на цьому небезпечному виробництві від ЄС складе майже 10 мільйонів євро.

Наталя Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпропетровська область," 5 канал"

Попередній матеріал
Лещенко відповів НАЗК: заявив, що його прослуховують та переслідують
Наступний матеріал
Рибачук про наслідки е-декларування: Партнерів з ЄС і США не попустить!
Теги:
Loading...
Гройсман відкрив новий завод у Білій Церкві

Гройсман відкрив новий завод у Білій Церкві

Одеський припортовий завод знову запрацював

Одеський припортовий завод знову запрацював

Експерти "ІС" виявили базу військової техніки бойовиків на території покинутого заводу "Донецьккокс"

Експерти "ІС" виявили базу військової техніки бойовиків на території покинутого заводу "Донецьккокс"

У Вінниці згорів покинутий авіаремонтний завод

У Вінниці згорів покинутий авіаремонтний завод