Валерій Прозапас
Валерій Прозапас Facebook/ Валерій Прозапас

Я бачив, як з 2014 року змінювалися ЗСУ і як після 2019 року це було знівельоване – офіцер ЗСУ Валерій Прозапас

Читайте по-русски
Тому справді просте порівняння і в цифрах, і в картинці, і в результатах ми бачимо зараз, зазначив військовий

Офіцер Збройних сил України Валерій Прозапас в ефірі "5 каналу" розповів, як змінювалася українська армія після 2014 року.

Під час обговорення фільму ведучого і дипломата Дмитра Чекалкина "Два президенти. Слово і діло" Валерій Прозапас сказав: "У 2014 році я на власні очі, в другій хвилі мобілізації побачив, у якому стані ми були, як ми "в одну калітку" програвали росіянам, які дерлися на південь, зокрема в Новоазовськ, Амвросіївку, далі в Іловайськ. І для нас було шоком, що в нас узагалі не було чим відбиватися. Тобто зброї не було ніякої. Ні про які гаубиці, навіть застарілі радянські, не йшлося. Не йшлося про якісь системи розвідки. Я вважаю, що тоді путін втратив свій шанс докотитися взагалі куди б захотів".

"Я думаю, що була грамотна політика, різнопланова, і економічна, і військова в першу чергу, і дипломатія, й інформаційна. Що ми змогли отримати передишку. Вже після демобілізації в 2015 році я продовжив свою військову освіту, став дивитися і бачити на власні очі, перебуваючи на навчаннях, на полігонах, як на моїх очах почали змінюватися ЗСУ. І почали ремонтуватися старі зразки озброєння, потім з'являтися нові. І відповідно вже до параду знаменитого 2018 року ми побачили ті Збройні сили, які були здатні вже тоді на достойному рівні дати відсіч російським загарбникам, якщо б вони тоді вирішили напасти", – згадав військовий.

Прозапас наголосив: "Звичайно, в таких умовах путін не міг взяти на себе таку відповідальність зіграти в цю "лотерею" знову – вийде як в 2014 чи не вийде. Як пам'ятаємо, це були і події в Керченській протоці, після яких був введений військовий стан, Україна ощетинилася в десяти областях і підготовленою армією, і оперативним резервом першої черги. І путін тоді не наважився".

"Але прийшов 2019 рік, і знову-таки на моїх очах все це було знівельовано. Тому що як офіцер оперативного резерву першої черги з 2019 року я взагалі перестав викликатися на будь-які збори. І, на жаль, навіть після нападу в 2022 році лише в травні потрапив на підрозділ з гаубицями на півдні, і ми змогли вже воювати з росіянами по-справжньому", – розповів військовий.

Прозапас зауважив: "Тобто був втрачений час якраз з 2019 року. Та динаміка розвитку Збройних сил, та динаміка перетворень в армії, реформ в армії, тих кар'єр, які люди там робили, вибудовуючи вже на все життя. У мене дуже багато знайомих у 2020, 2021 році були змушені звільнитися зі служби в ЗСУ, коли в них закінчилися контракти, тому що вони не бачили перспектив в тій армії, замість озброєння якої клався асфальт".

"Тому справді просте порівняння і в цифрах, і в картинці, і в результатах ми бачимо зараз. Я дуже сподіваюся, не дивлячись на те, що здорову таку дозу нездорового цинізму отримав за останні роки, але все ж таки ще сподіваюся, що українці не остаточно втратили можливість критично сприймати інформацію, все ж таки перестати бути рибками гуппі і сприймати цю інформаційну окупацію як належне, а все ж таки бачити правду", – підсумував військовий.

Читайте також: "Арестович вивалив, як перемогу" контратаку, яку довго готували ЗСУ, ще до її початку – Прозапас.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
У Сухопутних військах ЗСУ пояснили, чому біля ТЦК збираються великі черги
Наступний матеріал
Переселенка евакуаційного потяга, яка народила на Кіровоградщині, доїхала до Рівненщини – сюжет
Loading...
Чекалкин розповів, як "95 квартал" створював контент за гроші медведчука

Чекалкин розповів, як "95 квартал" створював контент за гроші медведчука

Сьогодні канали коломойського і медведчука фінансуються з наших кишень – Чекалкин

Сьогодні канали коломойського і медведчука фінансуються з наших кишень – Чекалкин

Як "корупційні яйця" впливають на поставки зброї і що не так із заявами "зеленої" влади – Чекалкин

Як "корупційні яйця" впливають на поставки зброї і що не так із заявами "зеленої" влади – Чекалкин