5.ua

У Верховній раді зареєстровано законопроект про вільне володіння зброєю

  Вільне володіння вогнепальною зброєю допоможе знизити криміногенну ситуацію в Україні та підвищить рівень захищеності законослухняних громадян.

  Таку мотивацію навів ініціатор законопроекту про вільне володіння вогнепальною зброєю громадянами України нардеп Сергій Каплін. Про це він заявив на прес-конференції

  Зокрема, як стало відомо, народний депутат Сергій Каплін (фракція "Блок Петра Порошенка") зареєстрував у ВР проект закону, яким пропонується дозволити громадянам володіти вогнепальною зброєю, і ініціює створення в парламенті міжфракційного об'єднання "За право на зброю" для підтримки цього документа.

  "Я сьогодні ініціював створення в парламенті міжфракційного об'єднання" За право на зброю "для просування законопроекту" Про вогнепальній зброї цивільного призначення ". Сьогодні і завтра я проведу зустріч з депутатами, які, я впевнений, погодяться стати членами цього об'єднання", - зазначив Каплін .

  Він висловив переконання, що надання громадянам права на придбання, володіння, носіння, застосування вогнепальної зброї дозволить їм захиститися від свавілля влади, знизить криміногенну ситуацію (рівень злочинності, як стверджує Каплін, зменшиться на 17-22%) і створить передумови для мобілізації всього українського товариства у разі зовнішньої загрози країні.

  Говорячи про деталі свого законопроекту, народний депутат зазначив, що в разі ухвалення документа, громадянам з 18-ти років буде дозволено володіти вогнепальною зброєю за умови, що громадянин є психічно здоровим, чи не судимим і пройшов навчання в ліцензованих організаціях, де вчать володіти зброєю.

  У свою чергу виконавчий директор громадської організації "Українська стрілецька асоціація" Андрій Хаверчук зазначив, що, згідно із законопроектом, пропонується дозволити приховане носіння як короткоствольної, так і автоматичного (крім кулеметів) вогнепальної зброї, застосування його в цілях самозахисту.

  "Законопроект передбачає право на покупку будь-якого вогнепальної зброї, нарізної, гладкоствольної, крім кулеметів. Тобто, це фактично весь спектр зброї: від пістолетів і гвинтівок до автоматичних карабінів. Передбачено право на приховане носіння такої зброї", - повідомив Хаверчук.

  Попередній матеріал
  Столичні депутати знову засідатимуть у приміщенні Київради
  Наступний матеріал
  На Чернігівщині проджовжують відновлення військового аеродрому

  Луганський зброяр викував унікальний меч на честь свого діда

  МЗС Польщі: якщо Київ попросить, Варшава продасть зброю

  Американський сенатор пообіцяв американську зброю Україні найближчими тижнями

  СБУ вилучила незаконну зброю у Львові та Павлограді