Луганський зброяр викував унікальний меч на честь свого діда

  Богатирський меч викував зброяр з міста Антрацит на Луганщині. На клинку завдовжки понад метр Олександр Ткаленко коштовними металами викарбував 24 епізоди з повісті Костянтина Симонова "Дні і ночі". Рукоять зброї - виточив із бивня мамонта і оздобив сріблом й золотом.

  Метр тринадцять сантиметрів завдовжки і вагою два з половиною кілограми - нова робота майстра Олександра Ткаленка, меч "Дні і ночі". Зброяр присвятив його одразу двом особам – письменнику Костянтину Симонову і прообразу головного героя повісті, своєму дідусеві. Основа зброї сталева, руків’я виточене з бивня мамонта. На хрестовині рукояті - позолочена діаграма битви під Сталінградом, у якій відзначився дід майстра.

  Олександр Ткаленко, зброяр: "Здесь показана атака. Когда шло наступление, дед мой, и по книге, сделал свое маленькое – отбив дом у фашистов. И здесь показаны фрагменты боя, наступления. Дед идет в атаку с пистолетом". 

  Разом з автором ідеї працювали ще п’ятеро фахівців. Скульптор Марко Зінченко створив бюст письменника та хрестовину рукояті. Каже, перероблювати доводилося тричі - доки результат не задовольнив усіх.

  Марко Зінченко, скульптор: "Самое сложное – это передать характер в таком моменте, как он сидит, т.е. задумчивый и одновременно величественный. В таком размере на клинке передать очень сложно. Слишком мал размер".

  Майстру допомагала ще й старша дочка Анастасія. Дівчина розповідає - було і самій цікаво, і батькові хотілося допомогти.

  Анастасія Ткаленко, дочка майстра-зброяра: "Про прадеда мне было всегда интересно слушать от папы, от дедушки. Так как я его не знала, мне было очень интересно. Я прорабатывала рисунок под позолоту, просветляла под микроскопом. Ничего сложного нет, просто напрягается зрение".

  Меч "Дні і ночі" зброяр викував спеціально для конкурсу "Майстер - клинок" який відбудеться за тиждень у Києві. До нього Олександру Ткаленку треба встигнути ще й піхви.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Саркозі планує заборонити в'ізд до Франції радикальним імамам
  Наступний матеріал
  На столичному острові три дні без їжі та теплого одягу проживе мандрівник-екстремал
  Теги: