Обшуки щодо вивезення респіраторів
Обшуки щодо вивезення респіраторів Фото ДПСУ

Вивезення українських масок в Іспанію: правоохоронці викрили змову, відбулися масштабні обшуки

Читайте по-русски
Українські маски в Іспанії: правоохоронці викрили змову, відбулися масштабні обшуки

Українські правоохоронці викрили схему прихованого продажу понад 300 тис. медичних масок типу FFP3 та їх вивезення до Іспанії. Про це звітує Державна прикордонна та Державна фіскальна служби.

"В рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 КК України встановлено, що службові особи підприємства-виробника медичних масок, діючи спільно з фізичною особою підприємцем та громадянином Китайської Народної Республіки, протягом лютого-березня 2020 року здійснили умисне ухилення від сплати податку з доходів фізичних осіб, військового збору та податку на додану вартість в особливо великих розмірах на загальну суму понад 15 млн грн", – йдеться у повідомленні ДФС.

Зазначається, що маски, ринкова вартість яких становить 60 грн за одиницю – було реалізовано громадянину Китаю по 1,23 грн за кожну. Далі медичні маски було експортовано до Іспанії без поглибленого митного огляду, адже їхня зазначена вартість була меншою за 10 тис. євро.

За підозрою в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах було проведено обшуки на восьми об'єктах у Київській, Харківській та Полтавській областях. Була вилучена документація, що стосується зазначених масок, а також мобільні телефони, картки, понад $240 тис. та 14,5 тис. євро готівки.

Як уточнили в Офісі генпрокурора, підставою для відкриття кримінального провадження стало журналістське розслідування.

Також варто уточнити, що раніше очільник Митної служби Максим Нефьодов публікував документи щодо відповідної партії респіраторів, які були експортовані до Іспанії. На них можна прочитати ім'я відправника: Лі Чан І.

Як повідомляє "УП", цей – імовірно – чоловік був зареєстрований як ФОП на Київщині, але наразі цей його статус вже припинений. Також він є співзасновником громадської організації "Китайська діаспора в Україні" та київського навчального центру китайської мови "Хуа Ся".

Як повідомляв 5.UA, в ефірі іспанського телеканалу RTVE, в сюжеті про нестачу захисних матеріалів, показали розвантаження респіраторів виробництва української компанії.

Попередній матеріал
Про що мовчать лікарі: чи вистачає медикам засобів індивідуального захисту проти вірусів
Наступний матеріал
Поліція не виявляє їх удома: українці на кордонах лишали фальшиві дані – голова Львівської облради
Loading...