Виставку, присвячену Голодомору, відкрили у Севастополі (РЕПОРТАЖ)

  Виставку, присвячену Голодомору в Україні 1932-33 років, відкрили у Севастополі. Матеріали експозиції підготував Інститут Національної Пам’яті України. Севастополь називають містом, де мешканці найменш поінформовані про масштаби трагедії.
  Виставка приїхала з Києва лише в електронному вигляді. Плакати в тому вигляді, як їх бачать відвідувачі зараз, роздрукували вже у Севастополі. Всього в залі Українського культурно-інформаційного центру 63 стенди. Появу експозиції у місті називають резонансною подією. Мешканці міста про масове знищення українців штучним голодом обізнані погано.

  Тетяна Тимофеєва, заступник директора Українського культурно-інформаційного центру: "Мені не доводилося мати справу з тими, хто не знає цього. Але мені доводилося мати справу з тими, хто приходив сюди, не знаючи проблематики і повертався із зовсім іншими поглядами. Я знаю, що на цю виставку йдуть люди, які бажають знати".

  Події 1932-1933 років Севастополь фактично оминули. Але у місті офіційно зареєстровані 216 людей, які були свідками трагедії в інших регіонах. Нині усі вони отримують матеріальну допомогу. Та все ж основна проблема Севастополя – поширення через російські телеканали саме Кремлівської версії подій. Хоча місцеві мешканці кажуть, за останні роки думки севастопольців змінюються.

  Валентин Андрущенко, відвідувач виставки: "И раньше знали об этом. Пересказывали об этом мама, а ей – бабушка. Приходилось трудности перенести в 1931 -32 -33годы. Но о том, как это было, создавалось ли повсеместно, мы в те времена еще не знали..."

  В листопаді минулого року на будівлі Українського Культурно Інформаційного центру урочисто відкрили дошку, присвячену жертвам Голодомору. Матеріали цьогорічної експозиції вже за тиждень перевезуть до Музею героїчної оборони Севастополя. Відвідувати її можна буде впродовж року.

  Альбій Шудря, Алла Кузнєцова, Севастополь, 5 канал
  Попередній матеріал
  Родичі зниклих без вісти моряків "Нафтогазу-67" мають сумніви щодо чесності розслідування
  Наступний матеріал
  Столичні чиновники прибирали місто
  Теги:
  Loading...