5.ua

Вишкіл від атошників: домедична допомога в умовах бойових дій

На Трухановому острові в Києві відбувся вишкіл для молоді. Ветерани АТО навчали підлітків домедичної допомоги та як реагувати в екстремальних ситуаціях

За легендою, боєць був поранений у ногу - дівчина-медик має під час обстрілу евакуювати пораненого з поля бою. Вони обоє студенти-медики з Рівненщини. Проте кажуть, на тренінгу дізнаються багато нового.

"На базі медичних знань не дуже важко, бо якийсь фундамент тому всьому є. Але це дуже цікаво дізнатися для себе, тому що є такі аспекти, які не показують навіть в медицині. Зацікавило дуже, бо подальше життя є така перша планочка, щоб пов'язати десь щось з чимось таким військовим", - розповідає учасниця навчань студентка медучилища Юлія Котяш.

Такий вишкіл ветерани АТО проводять уже не вперше. Зараз у таборі дві команди по шість учасників із різних регіонів України. Ветерани АТО - медики, снайпери, розвідники - вчать молодь надавати домедичну допомогу в екстремальних ситуаціях або на полі бою, та правил поводження зі зброєю.

"Щоб вони мали поняття, що таке трьохсотий, звідки він береться. Як правильно вберегти себе ще й допомогти комусь. Бо ми зіштовхнулись з тим випадком на фронті, що коли люди хотіли комусь допомогти, але не маючи достатньої освіти, вони самі гинули", - говорить співзасновник військово-патріотичної організації  "Калина" Олексій Трубілко.

"Адаптуємо навчання під дітей, ми не можемо давати чогось жорсткого, як навчаються військовослужбовці. Хлопчиків цікавить, скажу, що дівчат цікавить не менше, ніж хлопчиків. Дівчата працюють набагато краще ніж хлопчики", - зазначає інструктор "Пілігрим".

Тринадцятирічний  Дмитро Забавко приїхав на навчання з Горішніх Плавнів. Він - наймолодший серед учасників, проте каже, що не відстає від інших і чітко знає, чому він прийшов на навчання.

"Для самооборони. Потім мама сказала, що відправить мене в армію. На війну я насправді ж не хочу, але країну треба захищати. Все одно, все, що я тут дізнаюсь, мені знадобиться в житті", - говорить Дмитро Забавко.

Учасники навчань наголошують, що на цьому вишколі не зупиняться і вдосконалюватимуть набуті навички й надалі.

Євгенія Китаїва, Горнійчук Олександр, "5 канал".

Дивіться фото за темою:

У Львівській області пройшли масштабні навчання молодих вогнеборців – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Справедливість встановлено": Президент підписав пенсійну реформу
Наступний матеріал
Морпіхи тренувались знищувати цілі супротивника - відео
Loading...

Мужньо протистояли російським найманцям: поранених у АТО прикордонників нагородили

Першого золотого медаліста "Ігор Нескорених" Олега Зимнікова урочисто зустріли у Харкові

Впровадження системи БАРС: як "в полі" навчаються контрактники Львівщини

"Invictus Games": як Львів зустрічав своїх нескорених героїв

На військовому полігоні Рівненщини під час вишколу помер контрактник

"Обкатка танками": з'явилось видовищне відео вишколу "Вояцький дух"