Вища Рада правосуддя Вища Рада правосуддя

Вища рада правосуддя спростила процедуру затримання та арешту суддів

  Відтепер такі процедури можуть зайняти до 72 годин (трьох діб)

  Вища рада правосуддя ухвалила зміни до регламенту, що дозволяють невідкладно розглядати подання про надання згоди на утримання судді під вартою або арештом. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

  "Відповідно до прийнятого рішення подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом розглядається Радою не пізніше ніж через п’ять днів з дня його отримання. Подання про надання згоди на утримання під вартою чи арештом стосовно судді, який затриманий під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, розглядається невідкладно після надходження подання у межах строків, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України", – уточнюється в повідомленні.

  Як зазначив у ході засідання голова Ради Ігор Бенедисюк, "подання Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання згоди на обрання запобіжного заходу, пов’язаного з обмеженням волі, Рада розглядатиме негайно".

  Він також додав: "Ці зміни до Регламенту Ради дають змогу суду, зі свого боку, розглянути це питання у строк, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України, тобто протягом 72 годин з часу затримання особи".

  Повідомляється також, що у разі необхідності засідання Вищої ради правосуддя будуть проводитися у вихідні або святкові дні.

  Нагадаємо, 12 січня Вища рада юстиції реорганізувалася у Вищу раду правосуддя.

  Попередній матеріал
  Посол Німеччини в Україні має проросійську позицію – нардеп
  Наступний матеріал
  Посол Німеччини пояснив свою позицію щодо можливого проведення виборів на Донбасі
  Loading...

  Вища рада правосуддя: що змінить новостворений орган

  "Ключовий момент судової реформи": Порошенко підписав закон про Вищу раду правосуддя

  Експерти ОБСЄ позитивно оцінили український проект закону "Про Вищу раду правосуддя"