Використання дешевих електроприладів може коштувати життя (репортаж)

  Побутові небезпеки. "Укрметртестстандарт" застерігає: неякісні електроприлади можуть коштувати комусь життя. На підприємстві влаштували виставку неякісних товарів. Зіпсовані праски, небезпечні кип`ятильники, обігрівачі та вентилятори. Усі вони куплені у супермаркетах електроніки. Навіть ті, що мали сертифікати якості, випробування все одно не пройшли.

  Теж виставка, але не прекрасного. Праски, що своє відразу відпрасували та обгорілі фритюрниці . "Укрметтестстандарт" хизується знахідками.

  Анна Мірошниченко, 5 канал: "Цей кип`ятильник і горів, і палав. І все через відсутність захисту від перегріву. А цей яскравий екземпляр, якщо не згорів, то розсипався. Буквально за дві хвилини".

  Сергій Кочетков із колегами неякісне шукали не на ринку. У великих супермаркетах. Вітчизняний виробник на полиці не представлений. Найнебезпечніше, каже,  роблять у Китаї.  Дешево і сердито.

  Сергій Кочетков, заст.начальника лабораторіїї ДП"Укрметртестстандарт": 'Матеріал, з якого він зроблений горить як, ну згорає до тла. Це ми просто пожежу зупинили. Якщо його не трогає, то він весь згорає, залишаються одні контакти".

  Займається усе. Фахівці ведуть журналістів до лабараторії. Там показують, як горить звичайний кабель. За стандартами, він може горіти лише 30 секунд. І загаснути. 60 сантиметрів цього проводу палало у чотири рази довше.

  Василь Сідляренко, начальник лабораторії ДП "Укрметртестстандарт": "Горить уже дві хвилини. Ну він уже практично догорів. Але ж ми ж тільки невеличкий відрізок кабелю випробуєм. А якщо буде його довжина десятки метрів - він буде горіти на всю свою довжину".

  Цей кабель турецького виробництва - має усі необхідні маркування. А от пожежну безпеку - не пройшов. Інший - вітчизняний. На кілька гривень дорожчий. І має ті ж самі маркування . Але перевірку витримав.

  Відтак не вгадаєш, кажуть фахівці. Товар навіть із маркуванням та сертифікатом не завжди безпечний. І все через недбальство.

  Однак вимагати сертифікат фахівці все ж радять. Ксерокопіям, кажуть, не вірити. А ще треба звертати увагу на ціну. Використання надто дешевих приладів може вартувати життя.

  Анна Мірошниченко, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.04Мб)

  Попередній матеріал
  Тело пилота Airbus - идентифицировали
  Наступний матеріал
  Молодь кличуть до трудових загонів (репортаж)
  Теги:
  Loading...