Молодь кличуть до трудових загонів (репортаж)

  Профільне Міністерство пропонує молодим людям попрацювати декілька днів задарма на українських пам`ятках історії. Один з таких загонів в дії у Національному музеї народного побуту та архітектри в селі Пирогів під Києвом.

  Село Пирогів сьогодні - поле бою зведеного молодіжного трудового загону. На дворі спека, а 200 хлопців і дівчат копають, рубають і саджають квіти. На них вся надія - грошей на догляд і реставрацію етнографічного музею держава не дає. Антону, з київської Троєщини, зранку дали граблІ. Щоби працював на грядці лікарських рослин. Чи отримає якусь копійчину за свою працю - не в курсі. Попри це, каже, потрапити до загону було непросто.

  Антон: "В училище акция какая то была. И самых из лучших, самых таких образованных собирали. И отличников".

  Помахати сокирою і походити з поливалкою вздовж грядки приїхав і молодіжний міністр Юрій Павленко. Він пояснює - усі тут працюють задарма і з власної ініціативи. Щоправда чиновник обіцяє нагодувати трударів. По всій Україні у таких загонах нині працює більше п`ятдесяти тисяч юнаків. Окрім скансену в Пирогові вони мають навести лад у Крутах, Батурині, на Хортиці та інших українських пам`ятках і святинях.

  Юрій Павленко, мінстр сім`ї, молоді та спорту: "Просто допомагають привести в порядок той чи інший національний об`єкт. Тобто робота на національних об`єктах, на пам`ятках архітектури, культури молоджіних трудових загонів є безкоштовною".

  Якщо якісь загони захочуть улітку підзаробити, Міністерство може допомогти із замовленнями. Молоді пропонують працювати на будівництві та зборі врожаю. Міністр обіцяє заступитися, якщо замовник послуг цих загонів виявиться непорядним. Адже такі приклади вже траплялися минулого року. 

  Олександр Аргат, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.45Мб)

  Попередній матеріал
  Використання дешевих електроприладів може коштувати життя (репортаж)
  Наступний матеріал
  У пологовому будинку №5 відкрили "євровідділення"
  Теги:
  Loading...