Вуличну екскурсію з астрономії вперше провели в Ужгороді [репортаж, відео]

  Вуличну екскурсію з астрономії вперше напередодні ввечері провели в Ужгороді. Школярі та студенти, а також випадкові перехожі спостерігали за повним затемненням Місяця у переносний телескоп. Влаштував таку екскурсію-вчитель з фізики однієї з місцевих шкіл.

  Учитель фізики Віктор Ганус може із захопленням годиннами розповідати про Сонце, Місяць та інші планети. Його уроки - більше схожі на наукові експерименти, участь в яких може взяти кожен охочий. Варто лише навчитися керувати телескопом і затемнений Місяць стає ближчим.

  Віктор Ганус, вчитель фізики: "З точки зору видовищності так особливо скажемо – нічого, але зараз повірте мені, науковці котрі є фахівцями в галузі мінералогії місяця, скажімо, або ж досліджують земну атмосферу вони зараз всі в роботі".

  16-ти річний Борис з дитинства захоплюється астрономією. Найбільше йому подобаються місячні гори та моря. За затемненням Місяця спостерігає не вперше, але саме останнє - його вразило найбільше. 

  Борис Гвардіонов: "Так як романтик я не дуже в душі, но тоже, звичайно, цікаво. Перший раз подивився, там – красиво, а далі вже треба вже якось з наукою до цього підходити".

  Біля телескопа тісним колом пліч-о-пліч зібралися юні науковці та романтики. Одним цікавий сам процес повного затемнення Місяця, інші - загадують бажання. 

  Олексій Чепурний: "Ну я загадав дійсно от вчитися, хотілося б от нормально, мати терпіння от вчитися, від лєні от цієї відучитися".

  Цьогорічне затемнення - доволі рідкісне явище. Унікальність його в тому, що Місяць проходив через центр тіні Землі. Останнє схоже місячне затемнення відбулося 16-го липня 2000-го року, наступного ж такого явища треба буде чекати ще 7 років.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Ужгород, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Пивний круїз Середземним морем
  Наступний матеріал
  Панк-фестиваль в Естонії закінчився масовим харчовим отруєнням
  Теги: