В Україні стартувала вступна кампанія: особливості цьогорічного прийому до ВНЗ

  Міносвіти розраховує, що половина випускників шкіл навчатимуться за бюджетні кошти

  Від сьогодні, 11 липня, розпочинається вступна кампанія до українських ВНЗ. Абітурієнти зможуть подавати 15 заяв за 5 спеціальностями до різних вишів. Про це повідомляє прес-служба МОН.

  Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила: "З 11 липня випускники можуть подавати свої документи у ВНЗ. Особливість цієї вступної кампанії полягає в тому, що документи подаються в електронному вигляді за програмою бакалавра".

  За її словами, якщо у абітурієнтів виникнуть проблеми з електронною подачею документів, то вони можуть звернутися до центрів підтримки, які є при будь-якому виші.

  Як стало відомо, Кабмін збільшив держзамовлення на прийом у виші. У МОН зазначають, що держзамовлення цього року було збільшено на 12,3%. Збільшення в першу чергу стосується технічних та аграрних спеціальностей, а також вищих навчальних закладів, які знаходяться під керівництвом Міноборони та МОЗ.

  Таким чином, за даними Міносвіти, орієнтовно 50% випускників шкіл зможуть претендувати на навчання у ВНЗ за бюджетні кошти.

  Крім того, зазначається, що цьогоріч збільшено замовлення на молодшого спеціаліста на 10%, але набір на нього планується проводити востаннє.

  "Всім добре відомо, що ми зараз маємо проблеми на місцях з фінансуванням професійно-технічних навчальних закладів, і якщо на місцях трапиться ситуація, що буде зменшено регіональне замовлення, то набір на молодшого спеціаліста може відкрити можливості для дев’ятикласників здобувати освіту далі", – пояснила Лілія Гриневич. 

  Як відомо, кінцевий термін подання документів – 28 липня. За даними Міносвіти, цього року школи закінчили понад 200 тис. дітей.

  Нагадаємо, у червні в Україні скасували позаконкурсний вступ до ВНЗ. 

  Як повідомлялося, з 2017 року в Україні буде запроваджена 12-річна шкільна освіта.

  Попередній матеріал
  Деканоідзе: Інтереси російських спецслужб в Україні представляють "злодії в законі"
  Наступний матеріал
  Російський гурт "Нічні снайпери" їде з гастролями до анексованого Криму

  З 11 липня в Україні стартує вступна кампанія у ВНЗ

  В Україні скасували позаконкурсний вступ до ВНЗ

  Вступна кампанія 2016 року: скасування позаконкурсного вступу та обмеження кількості спеціальностей

  Міністр освіти розповіла деталі вступної кампанії-2016