Вшанування річниці початку війни у Львові проходить без несподіванок

  У Львові відзначили День скорботи та пам`яті жертв війни. Відбулися тільки офіційні заходи. Всі інші масові акції напередодні заборонив суд.

  Від самого ранку до Марсового поля та пагорбу Слави у Львові з’їжджаються сотні міліціонерів. 9 травня саме тут були масові сутички через червоний прапор. Нині проводити тут будь-які акції заборонив суд.

  Денис Харчук, речник МВС у Львівській області: "Працівників міліції достатньо для охорони громадського порядку. Відповідно, щодо виконання заборони рішення суду на то є судові виконавці, які будуть відповідно діяти в разі порушення цієї заборони".

  Усі офіційні заходи до дня пам’яті загибилих - у центрі міста. Влада покладає квіти до пам’ятника жертвам комуністичного режиму. Обіцяє - криваве 9 травня не повториться.

  Михайло Цимбалюк, голова Львівської ОДА: "Ми звернулися до всіх мешканців Львова, Львівщини, гостей нашого міста, продемонструвати в цей день толерантність, повагу, громадянську позицію і примирення".

  Скільки не чекала львівська міліція провокацій, на пагорбі Слави значних інцидентів не відбулося. Лише приїжджий киянин із георгіївською стрічкою посварився із місцевими.

  З Києва приїхали і активісти "Свободи", але проводити акції не збираються.

  Андрій Іллєнко, голова Київського осередку ВО "Свобода": "Приїхали, як би, із почуття солідарності до наших львівських побратимів. Тобто, ми розуміємо, що сьогодні у Львові можуть бути провокації з боку проросійських сил. Сьогодні ми робимо все, щоби їх не допустити".

  Вшинувати загиблих бійців радянської армії у парк Слави прийшли і комуністи. Поклали вінок та, кажуть, раніше запустили у небо на повітряних кульках червоний прапор.

  Михайло Стула, перший секретар Львівського обкому КПУ: "Флаг сегодня там, где бойцы советской армии приняли первый бой и сами они только под красным флагом воевали тогда. Они с красным флагом шли в атаку первую и, я думаю, что это стоит того, чтоб сегодня красный флаг был над Львовом".

  Продовжити вшанування жертв війни місцева влада пообіцяла біля пам’ятника Шевченку. Там проведуть молебень та запалять свічки. 

  Роман Сухан, Орест Пона, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Представники ЄС домовились з Росією про відновлення поставок овочів
  Наступний матеріал
  Авіасалон Ле Бурже засвідчив подолання кризи авіаційної галузі
  Теги: