Всеукраїнський радіодиктант. Підсумки [відео]

  Понад 17 тисяч написаних Диктантів національної єдності надійшло до редакції українського радіо з усіх куточків України та з-за кордону. Щоби перевірити та оцінити усі роботи, мовникам знадобилося близько місяця. Півсотні тих, хто написав диктант бездоганно, отримають подарунки. Перші нагороди вже знайшли своїх власників.

  Без жодної помилки радіодиктант написала восьмикласниця Роксолана Іваничук. Із Галичини до столиці дівчина приїхала за подарунками. Зізнається - у переддень диктанту правопис не повторювала і ні у кого не списувала. Покладалася лише на інтуїцію.

  Роксолана Іваничук, переможниця: "Здивувалася, коли мені сказали, що я стала переможцем, бо як пишеш - думаєш, просто так пишеш, щоб надіслати. Особливо не готувалася, тому що диктант був досить легенький, і з інтонацією читали диктант, я знала, де коми потрібно ставити, двокрапки, крапки".

  Бездоганно диктант написали 54 людини. Кожного обіцяють обдарувати. Відзначити радійники вирішили  і наймолодшу учасницю - 7-річну киянку Антоніну.

  Антоніна Мацюк, наймолодша учасниця радіодиктанту: "Я в школі писала багато диктантів, і рада, що я написала і отримала подарунки".

  Ще школяркою почала писати радіодиктанти нинішня студентка Леоніда Пономарьова. Щоправда, через дуже поганий зір дівчині знадобилася допомога. 

  Леоніда Пономарьова: "Вагалась в цьому році, як мені - або за системою Брайля його писати... Ну, я його писала за системою, потім мені ручкою кожне слово надписували, кожен знак, все інше". 

  Самотужки вивчила українську мову росіянка Любов Дмитрівна. У свої 71 жінка продовжує вдосконалювати знання. До написання радіодиктанту разом із чоловіком долучилася вже усьоме. Щоправда, припустилася двох помилок.

  Любов Засухіна: "Вона зараз улюблена - бо я і думать починаю українською мовою. Ще якщо мені насниться сон українською мовою - то я вважатиму себе вже українкою".

  Рекодним став диктант національної єдності цьогоріч. Написати текст про червону руту вирішили понад 17 тисяч людей. До радіокомпанії надійшли листи не лише зх усіх областей України, а й з 2-х десятків країн світу. Їх радійники обіцяють зберегти.

  Ксенія Дворнікова, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  "Київводоканал" активізував боротьбу з боржниками
  Наступний матеріал
  В Китаї викрили розгалужену мережу торгівців дітьми
  Теги: