"Київводоканал" активізував боротьбу з боржниками

  "Київводоканал" оголосив полювання на боржників. Тим, хто самовільно підключився до водопостачання і не сплачує за воду, відрізають комунікації. Таких випадків у столиці близько двохстот. Розпочати боротьбу вирішили із двох будинків, які не сплачували за воду 10 років.

  Великі котеджі, на вигляд - не бідних українців, першими впали в око працівникам водоканалу. Ось, кажуть, власники цього будинку за воду вже кілька років ані копійчини не платять. Договору з водоканалом не мають, до водопостачання підключилися самовільно.

  Казимир Родинський, нач. по експлуатації водопровідних мереж району номер 10 ПАТ АК "Київводоканал": "Може і приватник зробить, і фірми, їх в Києві багато".

  Микола, слюсар: "Ну, це час займе, щоб підключиться".

  Водоканал попереджав - добром таке підключення не закінчиться. Реакції - нуль. Прийшли відрізати трубу "по-живому". Трубу під вікнами ріжуть, а власники будинку не реагують. Дізнатися, хто сім років користувався водою "за безкоштовно" - нема в кого.

  Охоронець: "Я тут только охранник".

  Журналіст: "А хто тут проживає?"

  Охоронець: "Не знаю. Извините".

  Тим часом, аварійна служба свою справу зробила. Пішли далі. Ще одна адреса, і ще один котедж. Історія та сама: 10 років мають воду і не платять. Теж самовільно врізалися до центральної труби. Відрізали від води і цей будинок. Його мешканці теж проігнорували візит аварійників. Ані журналістам, ані інспектору - не відчинили.

  Сергій Наумчук, інженер-інспектор ПАТ АК "Київводоканал": "Вот "Ситроен", его машина, он дома".

  Показати свої будні перед камерами вирішили недавно, кажуть у водоканалі. До того - різали труби без зайвої уваги. Хоча прості аварійники не підтверджують.

  Журналіст: "Ви відрізаєте для журналістів, для акції, чи ви відрізаєте регулярно?"

  Вікторія Яковлєва, радник з інформаційної політики ПАТ АК "Київводоканал": "Ні, ми відрізаємо регулярно".

  Казимир Родинський, нач. по експлуатації водопровідних мереж району номер 10 ПАТ АК "Київводоканал": "Небагато, такі, як сьогодні - взагалі рідко бувають. Ми, в основном, тільки закриваєм воду людині. Потом більшість починає реагувать".

  Тепер відрізаним від води мешканцям двох будинків - водоканал не оминути.

  Ярослав Білоус, заст. начальника відділу по роботі з приватним сектором ПАТ АК "Київводоканал": "Їм буде виставлено штраф, який перекриє цей об`єм, спожитий за кілька років".

  Таких самовільно підключених труб, за якими пилка плаче, у Києві вже нарахували дві сотні. Якщо словесне попередження сплатити за воду не спрацює - знову візьмуть до рук пилку.

  Анна Мірошниченко, Євген Кияшко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Адвокатам Кучми відмовили у відводі судді
  Наступний матеріал
  Всеукраїнський радіодиктант. Підсумки [відео]
  Теги: