5.ua

Врадіївських ґвалтівників судять жінки. День 1 [відео]

   

  Дивитися, слухати, але не фільмувати. Справа, про яку знає чи не кожен українець, у суді виявилась закритою.і

  Настороживши вуха, озброївшись мобільним телефоном, журналісти потрапляють до зали. Там 15 правоохоронців оточили 4-х мешканців Врадіївки. Колишні міліціонери та таксист нині опинились у скляній клітці для засуджених.

  Присутній на суді: "Может попросить автограф?-как у Чикотило".

  Це присутні обговоюють Євгена Дрижака. Одного з трьох обвинувачених у згвалтуванні і спробі вбивства Ірини Крашкової у червні. Тоді жінку знайшли оголеною і окривавленою на околиці сусіднього селища. В лікарні жертва вказала на своїх кривдників.

  Євген Дрижак, підсудний: "Ви свою провину визнаєте? - конечно нет. Не визнаємо".

  Праворуч від Дрижака його колишній керівник. Михайло Кудринський постав перед судом за те, що намагався приховати злочин. І навіть доручив розслідувати справу головному обвинуваченому.

  Дмитро Поліщук, підсудний: "В момент вчинення злочину я був у смт Врадієвка, за територію селища я не виїжджав. Це може підтвердити ряд свідків".

  Із зали засідання доноситься голос ще одного підозрюваного. Колишній лейтенант міліції Дмитро Поліщук свою провину теж заперечує. Та єгер і за сумісництвом таксист Сергій Рябіненко, у машині якого, за версією слідства, жінка стікала кров’ю, провину визнав. І засвідчив проти інших обвинувачених.

  Володимир Клименко, адвокат Євгена Дрижака: "Згідно з експертизою Крашкова також в автомобілі не перебувала, вона перебувала виключно у багажнику автомобіля, тому що у багажнику були знайдені сліди крові".

  Хто саме бив і ґвалтував 29-річну жінку - відповіді на це знайдені докази не дають, наголошує захисник. У залі суду, посилаючись на проведені 11 експертиз, заявляє, Ірину Крашкову взагалі не ґвалтували.

  Володимир Клименко, адвокат Євгена Дрижака: "Експертиза №98, яка проведена лікарем доцентом одеського обласного бюро судово-медичної експертизи Кривдою. З мазків на предметних скельцях з вмістом піхви потерпілої Крашкової не виявлена присутність чоловічого генетичного матеріалу".

  Та повторити це на камери адвокат відмовився.

  Журналіст: "Ви сказали про 11 експертиз, які їх результати? Що вони підтвердили? - Адвокат Є.Дрижака: "я не буду давати комментарии".

  Руслан Радецький, адвокат Ірини Крашкової: "Адвокат Дрижака лише наводить ті висновки експертизи, які дають йому право на захист, він замовчує інші експертизи і зміст експертиз, які стверджують про те, що зґвалтування було".

  Вибірковість у заяві свого колеги побачив адвокат постраждалої. Сумнівається, що експертизи робились вчасно. Адже "свіжі" докази були знищені. Чому?! - це у наступних засіданнях суд планує з`ясувати у лікарки, яка першою оглядала Ірину Крашкову.

  Руслан Радецький, адвокат Ірини Крашкової: "Саме цей лікар знезаразила і знищила тампон з біологічними матеріалами. Тобто основу, яка містила всю інформацію для експертизи".

  Ірина Крашкова, постраждала: "Я сказала це з першої хвилини як побачила тих, хто мені допомагає і до останньої хвилини говорю, що це тільки вони і ніхто крім них".

  Чи їхати до суду, вона обмірковувала довго. Ірина Крашкова тепер змушена постійно лікуватися. З журналістами спілкується не охоче. Колись красива, приваблива жінка тепер приховує під хустинкою шрами та сивину.

  Ірина Крашкова, постраждала: "Я не те, що схудла я посивіла. У мене постійно болить голова і коли я дуже нервуюсь, у мене навіть німіють руки".

  Та найгірше, каже жінка, бачити і чути як кривдники намагаються переконати суд, що не торкались її.

  Ірина Крашкова, постраждала: "Я сама не можу нікуди вийти. У мене постійно відчуття страху. Чоловік іде навпроти або ззаду, у мене вже мурашки по тілу. Я дуже боюсь. Здається, що зараз просто тебе хтось схватить і затягне і почнеться. Ти ходиш і постійно боїшся. це"...

  Даря Феденко, "5 канал": "Новину про те, що міліціонерів з Врадіївки почали судити тут у селищі сприйняли спокійно. Жодних акцій протесту. Хоча ще три місяці тому цей райвідділок штурмували кількадесят людей. Значно пошкодивши будівлю".

  Даря Феденко, "5 канал":ині ж тут замінили вікна на пластикові, поставили нові двері. Міцніші. А ще встановили для зручності відвідувачів відео домофон.

  Валерій Коба, начальник районного відділу УМВС смт Врадіївка: "Коли я прийшов 3-4 було дзвінки до чергової частини з проханням допомогти, розв’язати якийсь конфлікт чи злочин. Зараз таких викликів 10-12".

  Оновлення відбувалось під керівництвом нового начальника. Валерія Кобу з Миколаєва доправили до Врадіївки на другий день після сільського бунту. Міліціонер, який раніше ловив комп’ютерних хакерів, нині живе у зйомній кімнаті та приймає громадян до восьмої вечора. В останньому "Час. Підсумки" пересвідчились особисто.

  Валерій Коба, начальник районного відділу УМВС смт Врадіївка: "Я не боюсь ходити по вулиці, спілкуватись з людьми. Мені здається то ставлення, яке я побачив у перші два тижні, воно дещо змінилось".

  Про зміни у стосунках з міліцією селяни говорити поки не поспішають. Хоча оцінили, що після червневих подій у відділку провели переатестацію і звільнили 6-х працівників. Ще деякі самі перевелись до інших підрозділів МВС.

  Леонід,мешканець смт Врадіївка: "Я їм казав тим начальникам, які приїжджали з Миколаєва, щоб вони трошки сказали правду зразу і воно б все вспокоїло, а вони старались може пройде так, а не пройшло і получилось ще хуже.

  Ірина Крашкова, постраждала: "Коли пролунає вирок, якщо він буде справедливим звичайно, в подальшому, перед тим, як зробити такий злочин, можливо задумаються працівники міліції, чи потрібно це робити чи ні. Я дуже хочу, щоб жінки з якими щось сталось подібне, звернулись до прокуратури. Я впевнена, що таких випадків в Україні дуже багато.

  Даря Феденко, Микола Лебедєв, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Чернівцях закінчилися щорічні змагання «Буковинська миля»
  Наступний матеріал
  У Тернополі водій іномарки збив на пішохідному переході дівчину
  Теги: