Впровадження безвізового режиму з ЄС залежить від української влади - Томбінський

  У питанні впровадження безвізового режиму з ЄС найбільшу роботу має провести саме українська влада. Про це заявив голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Тадеуш Томбінський, повідомляє


  "У цьому питанні найбільшу роботу має провести українська влада. Ми перейшли від першого до другого етапу візового плану, який полягає у тому, що законодавчі рішення, ухвалені в останній час, будуть впроваджені у життя відповідними інститутами влади й будуть реалізовані відповідні процедури. Цей етап починається зараз, і чим швидше це буде проведено українською стороною, тим швидше можна буде зробити оцінку, чи всі управління діють, чи біометричні паспорти видаються, чи вони доступні, чи є обробка усіх даних осіб", – пояснив він.

  Томбінський наголосив, що наразі низка кроків у напрямку впровадження безвізового режиму з ЄС залежить лише від української влади.

  "Є кілька елементів, виконання яких лежить цілком в руках української влади, а з європейського боку є воля, аби це зробити якнайшвидше. У Молдові безвізовий режим вже діє, тож чому б і Україні не почати цього робити якнайшвидше?!", – заявив дипломат.

  23 червня Рада ЄС схвалила перехід України до другої фази введення безвізового режиму. На другому етапі Україні потрібно впровадити ряд технологій, у тому числі біометричні паспорти. Друга фаза - імплементаційна, буде полягати в тому, що європейська сторона перевірятиме, як Україна впровадить прийняті закони.

  Як вже наголошували раніше у Кабміні, уряд готовий виконати завершальний етап якомога швидше, після чого буде можливо отримати безвізовий режим з ЄС.
  Попередній матеріал
  Помер колишній спікер ВР Іван Плющ
  Наступний матеріал
  У Празі чехи та українці протестували проти "Путінової війни"