president.gov.ua

Помер колишній спікер ВР Іван Плющ

  У ніч на 26 червня, на 73-му році життя помер Іван Степанович Плющ - український державний діяч, двічі голова Верховної Ради України, Секретар Ради національної безпеки і оборони, Герой України. Про це повідомляє 


  Згідно з повідомленням, смерть наступила в результаті тривалого онкозахворювання

  На парламентських виборах у березні 1990 р. Плющ був обраний у депутати від Комуністичної партії України. У Верховній Раді першого скликання його обрали першим заступником голови Верховної Ради, а після обрання Леоніда Кравчука президентом України (5 грудня 1991) - головою Верховної Ради. У 1991 році Плющ вийшов з лав Компартії.

  На парламентських виборах 1994 року Плющ також був обраний народним депутатом України. В якості кандидата брав участь у президентських виборах 1994 року. За результатами першого туру виборів отримав підтримку лише 1,24% виборців, зайнявши передостаннє місце серед претендентів.

  У 1996 році вступив в Народно-демократичну партію (НДП). За списками цієї політичної сили на виборах 1998 року був обраний до Ради 3 скликання.

  У січні 2000 року Іван Плющ вдруге був обраний головою Верховної Ради.

  Після четвертого обрання до Верховної Ради, Іван Плющ спочатку ввійшов до депутатської групи "Демократичні ініціативи", в якій пробув до свого вступу 30 вересня 2003 до фракції блоку "Наша Україна". 16 березня в 2005 р. він покинув це депутатське об'єднання і вступив у фракцію Української народної партії. Наприкінці 2005 р. вийшов з НДП і став співзасновником "Українського народного блоку Костенка і Плюща".

  У травні 2007 року президент Віктор Ющенко призначив Плюща секретарем Радбезу, а в листопаді того ж року зняв його з посади.

  Попередній матеріал
  У четвер в Україні дощитиме та буде прохолодно
  Наступний матеріал
  Впровадження безвізового режиму з ЄС залежить від української влади - Томбінський
  Теги: