Трансплантація
Трансплантація glavcom.ua

Вперше в "Охматдиті" провели трансплантацію нирки – як пройшла операція і як почуваються пацієнти

Читайте по-русски
Орган 12-річній дівчинці пересадили від її батька

Перша успішна операція з трансплантації нирки у столичному "Охматдиті". Орган пересадили 12-річній дівчинці, а донором став її тато. В Україні щороку потребують трансплантації майже 5000 людей. Лише близько 100 таких операцій роблять у країні. У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що хотіли б розвивати галузь. Як минула перша операція з трансплантації нирки у столичному "Охматдиті" та які перспективи Україна має в трансплантології, розповість Юрій Пугач.

12-річна Анастасія, якій два тижні тому трансплантували нирку від її тата, нині почувається добре. Мама каже, що дівчинка народилася цілком здоровою. Але в рік почалися відхилення в аналізах. Майже 10 років за станом здоров'я дівчинки ретельно стежили лікарі. І торік їй стало гірше.

"Спочатку ми намагалися лікувати, а потім сказали: "У нас для вас погані новини: вам прийдеться або робити пересадку, або бути на діалізі все життя", – зазначила мати Анастасії Наталія.

Батько дівчинки одразу погодився віддати їй свою нирку. Після проведення всіх необхідних аналізів лікарі повідомили: він може бути донором. Зволікати не стали. Українські хірурги запевнили, що зможуть провести операцію.

Операція тривала до трьох годин. За 8 годин після операції батько був транспортований із реанімації в загальне відділення, а за добу батьки спокійно розмовляли з дівчинкою.

Батько-герой та дівчинка нині почуваються добре, їхній стан стабільний. Лікарі зазначають: операції з трансплантації нирки відтепер почнуть проводити постійно.

"Це достатньо великий крок для всієї України, тому що ми говоримо, що на сьогоднішній день "Охматдит" готовий приймати таких дітей і оперувати, приймати трансплантації", – розповів дитячий лікар-хірург відділення ургентної хірургії НДСЛ "Охматдит" Олег Годік.

А на таку операцію тільки в цьому закладі очікують більш як 30 дітей. Стан їхнього здоров'я постійно підтримують.

"Ми їм допомагаємо. Ми проводимо замісну ниркову терапію у вигляді гемодіалізу або перинатального діалізу. Це такі методики, які допомагають жити дітям. Але щоб їм поїхати додому, їм потрібна трансплантація нирки", – розповіла педіаторка відділення інтенсивної та еферентної терапії НДСЛ "Охматдит" Вікторія Апалькова.

Тож аби діти швидше повернулися до звичайного життя, лікарі вже запланували наступні операції.

Коштує подібна операція за кордоном майже 65 тисяч доларів. А в Україні наші громадяни можуть зробити її безкоштовно.

"У нас є заклади охорони здоров'я, їх 38 уже по всій країні, яким ми сплачуємо за трансплантацію. Головна мета – здобути трансплантаційну незалежність. Ми в цьому році поставили собі за мету і ми точно не відправимо вже жодної людини на трансплантацію нирки за кордон. Ми вважаємо, що ми все це можемо зробити у нас", – зазначив Максим Степанов, міністр охорони здоров'я України.

Тим часом Анастасію та її батька планують вже в п'ятницю відпустити додому. 

Юрій Пугач, Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Ми повинні укріплювати проукраїнські позиції в Раді" – Кузьменко про те, чому вирішила йти в політику
Наступний матеріал
Вакцину Сovishield із першої поставки використовуватимуть лише для першого щеплення – МОЗ
Loading...

Україна активізує роботу щодо розвитку трансплантації: у планах МОЗ посилити співпрацю із США та Ізраїлем

"Для мене це – героїзм": як львівські лікарі за минулий рік зробили 23 пересадки органів

МОЗ планує почати проводити трансплантацію кінцівок в Україні – Степанов

У Львові помер 30-річний чоловік, якому нещодавно пересадили серце

Рятувати життя хворим: як долучитися до реєстру донорів та допомагати іншим – сюжет

У Львові вперше зробили трансплантацію печінки: як це було – фото