Волинь: до села Брище завітав добрий "ручний" ведмідь [репортаж, відео]

  Переполох на Волині зчинив ведмідь, який серед білого дня зайшов у село Брище неподалік обласного центру. Він поводився дружньо, людей не боявся і навіть дав себе погодувати. Походження клишоного залишається загадкою. Але з його поведінки зрозуміло, що ведмідь виріс у неволі.

  Повідомлення про те, що неподалік села Брище вільно розгулює ведмідь, правоохонці отримали зранку.  Хижака у себе на подвір`ї помітив місцевий мешканець. Ведмідь чоловіка не боявся і вів себе не агресивно. 

  Сергій Вознюк, дільничний інспектор Луцького райвідділу міліції: "Повідомив мешканець села Брище, він тут біля заправки проживає. Побачив біля будинку ведмедя, після чого пішов на автозаправочну станцію, потім зателефонував в міліцію, а ведмідь йшов за ним".

  Поки правоохоронці вирішують, що робити з твариною - клишоногий влаштовує цілу виставу: грається, стає на задні лапи та навіть намагається потоваришувати із міліціонером.

  На дорозі ажіотаж. Люди зупиняються, щоби сфотографувати хижака. Декому пощастило погодувати ведмедя.

  Максим: "Ми проезжали по дороге, ехали на Ковель, остановились, потому-что было много машин и увидели медведя. Начали фотографировать. Он начал за собакой бегать, побежал на заправку. Поснимали его, кормили с рук. Он не есть большой, просто хочет играться".

  Щоби приспати клишоногого, довелося викликати фахівця з Вінниці. Той каже - зважаючи на поведінку тварини, ведмідь жив у неволі.

  Олександр Попович, лікар ветеринарної медицини Подільського зоопарку: "Так тваринка адекватна, видно, що вона вирощена в неволі, контактує з людьми. Ми дали незначну дозу, він спить, перенесли, ніяких проблем немає".

  Екологи кажуть -  це бурий ведмідь, який мешкає здебільшого у Карпатах. Поки правоохоронці розшукують власника клишоногого - ведмедя доправили до луцького зоопарку.

  Олександр Ткачук, перший заступник начальника державної екологічної інспекеції області: "Ведмідь молодий, йому порядка двох років, загрози ніякої не несе. Це бурий ведмідь занесений у Червону книгу, оберігається державою. Власника поки не виявлено.  Він вирощувався в неволі, ні в якому разі не можна допускати в природнє середовище, він буде йти до людей і може загинути".

  Якщо господар тварини не віднайдеться - ведмедя обіцяють прописати у зоопарку.  

  Леся Валерієва, Віталій Денисенко, Волинська область, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура дозволила Тимошенко з`їздити у Європу
  Наступний матеріал
  У ПР засумнівались в реформаторських здібностях Тигіпка
  Теги:
  Loading...