5.ua

Волонтери уже взялись за відновлення літаків для армії

  На Київщині волонтери завершують відновлення транспортного літака для військових. Кажуть, не можуть спокійно дивитися, як українські літаки збивають над зоною АТО. Обіцяють: Ан-26, яким вони опікуються – тільки перша ластівка. До волонтерів уже приєдналися і комерційні структури, і конструкторські бюро.


  Марина Добровольська – одна з волонтерок, які два місяці тому розпочали відновлення цього літака для потреб армії. Активістка каже, що не могла спокійно дивитися на втрати повітряних сил у зоні АТО. З групою однодумців обрали старенький Ан-26, який уже багато років припадав порохом на аеродромі в Борисполі, і почали збирати гроші на його відновлення. Знайшлись волонтери – хтось допомагав з документами, хтось із запчастинами.

  Фахівці запорізького конструкторського бюро "Прогрес" та київські авіатори саме замінюють один із основних вузлів на двигунах літака.

  Камуфляжне забарвлення літака розробив і здійснив військовий штурман Роман Родіонов. Каже, що не дочекається, коли зможе випробувати літак у повітрі. Машина може вмістити до 40 парашутистів, у санітарному варіанті – перевозити поранених, транспортувати вантажі чи виконувати пошуково-рятувальні функції.

  На відновлення цього Ана волонтери назбирали майже чотириста тисяч гривень. Нині він готовий на 80 відсотків. Очікують, що здійметься у небо вже за місяць.

  Для того, щоб відновити один такий Ан-26 потрібно в середньому один мільйон гривень і 2 місяці роботи. Волонтери кажуть: потенційно в Україні таких машин налічується близько 2 десятків. Вони сподіваються, що держава включиться у цей процес і налагодить роботу на промисловому рівні.

  Волонтери кажуть: треба створити програму взаємодії між цивільною та військовою авіацією, які можуть допомагати одна одній і швидко вирішувати спільні проблеми.

  "То есть, у них есть вот те запчасти, те ресурсы, которые необходимы здесь военным, но при этом нет никакого механизма, чтобы передавать имущество, обмениваться", – каже пані Добровольська, волонтер громадської організації "Крила Фенікса".

  Це допомогло б надати додаткові ресурси для відновлення парку військових літаків, адже поки що – це справа волонтерів.

  Дмитро Мороз, Данило Шматько, "5 канал".  Попередній матеріал
  В Одесі "замінували" три військкомати
  Наступний матеріал
  Бойовики викрали волонтера, який вивозив цивільних із Горлівки
  Loading...