5.ua

Волонтери переорієнтовуються на закупки зимового одягу для бійців АТО

  Холоди настають – витрати волонтерів на армію зростають. Зі зміною погоди змінюються й акценти в роботі груп, що допомагають силам АТО.


  Тепер у дефіциті не тепловізори, а спальники та термобілизна. Волонтери кажуть: ситуація сумна. Багато хто з благодійників сприйняв "перемир'я", як сигнал, що потреба в грошах зникла, а це не так. А от у Міноборони взагалі вважають, що все за планом.

  Передова АТО – тут дощить і вже давно не літня спека. Армія в полях входить у холодну пору року, але щоденні завдання виконують поки що у літній формі. Кажуть, у наявній формі удень почувають себе нормально, а от уночі треба щось одягати. Найкращий варіант – термобілизна. Але за старими нормами забезпечення Збройних сил солдатам вона не передбачена. Волонтерська група Романа Синицина вже придбала і відправила до АТО більше двох тисяч комплектів. І взагалі, каже активіст, тепло – це головне, що нині цікавить бійців. Якщо раніше просили тепловізори то тепер – "буржуйки" та обігрівачі. У волонтерській групі "Народний тил" кажуть: "Ну, насправді ситуація з теплими речима дуже погана. Просять всі – і Нацгвардія, і армійські підрозділи, і добровольчі. Є величезна проблема з спальниками. Є величезна проблема з термобілизною. Наскільки ми розуміємо, централізовано це не закуповується взагалі".

  Волонтери з острахом чекають майбутньої зими, адже зимове спорядження коштує на порядок дорожче літнього. І сумніваються, що зможуть покрити потреби військових силами громади так, як це було влітку. Найдешевша уживана куртка – 250 гривень, але це дефіцит. Спальник для ночівлі в десятиградусний мороз – до тисячі гривень. Вже зараз значно зросли замовлення на ліки від застуди.

  Роман Синицин каже: "Простуджуються всі – запалення легенів. Антибіотики просять командири медичних частин там, медичні роти, або санінструктори у взводах. Дуже багато застудних захворювань в зв’язку з тим, що нема просто чим зігрітись".

  Та в оборонному відомстві ситуацію не вважають критичною. Днями командування Сухопутних військ заявило, що в зоні АТО вже 70% підрозділів отримали зимове спорядження.

  "Згідно планових закупок здійснюється забезпечення зимових речовим майном за зимовим планом. Це куртки, шапки, рукавички, тепла білизна. Для забезпечення експлуатації техніки в зимових умовах здійснюється закупівля зимового пального. Тобто, на сьогоднішній день відсоток готовності всієї інфраструктури військових містечок Міністерства оборони становить 96%" – запевняє Олександр Ліщинський, заступник міністра оборони України.

  Тим часом, волонтери вже вивчають ринок речей, яких раніше не купували взагалі. Білі маскувальні костюми та лижі – одне з останніх замовлень підрозділів спецпризначення на найближчі місяці.

  Олександр Аргат, Сергій Клименко, Дарія Феденко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Луганські медзаклади перенесуть до Сєвєродонецька
  Наступний матеріал
  Україна оговтується від нищівного буревію
  Теги:
  Loading...