Волонтери намагаються врятувати від інвалідності двох бійців – десантника і нацгвардійця

Воїни зазнали важких вибухово-уламкових поранень під час оборони Авдіївки і Попасної, а тепер їм загрожує ампутація кінцівок

Волонтери "Народного проекту" намагаються врятувати від інвалідності двох бійців – їм після важких поранень від ворожих "Граду" та гранатомета загрожує ампутація. Врятувати воїнів може тільки новітня технологія відновлення розтрощених кісток.

37-річний Олександр – десантник 90-го батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади. Він із Малинського району Житомирської області. В АТО був мобілізований у липні 2015 року, з того часу виконував бойові завдання біля Зайцевого та Авдіївки. Боєць зазнав поранення 9 квітня 2016 року під час ближнього бою з наступаючими окупантами. Боєць дивом залишився живий, адже граната АГС розірвалася прямо на лівому плечі. У нього постраждав суглоб, який зараз повністю зруйнований.

Олександр лікувався у Червоноармійську, Дніпропетровську, Львові. Переніс 4 операції. Бійцю вилучили осколки, зберегли руку, але далі – потрібне відновлення суглобу, що у цьому випадку можливо лише за допомогою клітинних технологій.

/
/
/

У випадку Олександра традиційна медицина може запропонувати лише ендопротезування плечового суглобу або артродез (замикання суглобу, зрощення плечової кістки з лопаткою). А це – значне обмеження чи повна втрата рухомості у суглобі, що спричинить інвалідність. У випадку запальних процесів у кістці можлива навіть ампутація. Клітинні технології допоможуть відновити плечову кістку та плечовий суглоб та максимально відновити природні функції руки.

Інший боєць – теж 37-річний львів’янин Володимир, боєць Нацгвардії. У серпні 2014 року його мобілізували в зону АТО – спочатку він захищав країну у Дебальцевому, а потім був переведений у район Попасної.

19 червня 2015 року, коли він виконував бойові завдання на блокпосту, місто було обстріляне російськими терористами з "Градів". Це сталося о 6-й годині ранку. Снаряд розірвався у трьох метрах від Володимира, унаслідок чого віл отримав численні осколкові поранення руки та ноги. Також був поранений цивільний, який знаходився неподалік блокпосту.

Після надання першої допомоги бійця транспортували у Попасну, потім лікували у Артемівську, Харкові та Львові. За цей час він переніс 16 операцій на нозі – спочатку лікували гнійну рану, потім поставили апарат та замістили дефект малогомілковою кісткою, але через зміщення кістки виконували повторні операції. З метою допомогти бійцю скоріше стати на ноги, його командир звернувся до People’s Project. Після цього Володимира обстежили у медичному центрі ilaya та прийняли рішення про включення його у соціальний проект, що допоможе бійцю швидше повернутися до повноцінного життя.

/
/
/
/
/

Володимир майже рік лікується у державних закладах, але через значні ушкодження кістки (сумарний дефект дорівнює 16 см) та перенесені ускладнення, нога залишається неопороздатною. У разі продовження лікування традиційними методами травмована нога залишиться на 6 см коротшою. Малогомілкова кістка, якою замістили дефект великогомілкової, залишиться слабким місцем ноги – у 100% випадків там виникає повторний перелом. Це може привести до інвалідності, дуже тривалого лікування та багатьох ускладнень.

Нагадаємо, про унікальні технології відрощування втрачених чи пошкоджених кісток бійцям АТО ми детально розповіли у своєму ексклюзивному матеріалі

Попередній матеріал
Вихід Великої Британії з ЄС може стати "великою можливістю" для Європи – прем'єр-міністр Італії
Наступний матеріал
У зоні АТО прикордонники виявили три ворожі безпілотники

Бійці АТО, яким відростили кінцівки за допомогою біотехнологій, візьмуть участь у "Пробігу під каштанами"

Пораненому бійцю АТО українські лікарі-біотехнологи відростили відірвану п'ятку

Біотехнологія замість ампутацій: волонтери просять підтримки держави для поранених в АТО

Українські біотехнологи змогли врятувати від ампутації кінцівок 35 бійців