Волонтери допомагають самотнім і немічним львів`янам

  Самотнім і немічним львів`янам до Великодня допоможуть прибрати помешкання. У місті вже другий рік поспіль відбувається акція "Світло в оселі". Волонтери закликають добровольців долучатися до заходу, адже у Львові мешкає понад дві з половиною тисячі самотніх людей, яким потрібна допомога.

  Вісімдесятидев`ятирічна Лариса Оденцова помічницям радіє. Каже, лише вони можуть дати лад у невеликому помешканні. Старенька вже сім років не виходить із квартири, адже їй важко пересуватися. Нескладну роботу робить сама, але про те, щоби помити вікна - і мови немає.

  Лариса Оденцова, пенсіонерка: "Що зробити - 89 років, вже довго живу на світі, в нашій сім`ї ніхто так довго не жив, як я. І каліка, бачите, і хворіб стільки, і тягну лямочку, і стараюсь переконати - от, ходжу зі шматкою, витираю, що можу зверха".

  Волонтерка Марта Лейштан щотижня допомагає прибирати у двох-трьох помешканнях. Дівчина каже - робота нелегка, утім отриманий результат перевершує фізичне навантаження.

  Марта Лейштан: "Це настільки такі емоції, коли ти твориш добро, що аж переймає".

  Дівчина додає - старші люди потребують не лише фізичної допомоги, їм дуже часто бракує спілкування.

  Марта Лейштан, волонтерка: "Це старші люди, самотні, від 70-60 і дальше років. Є люди, які ще доглядають за собою, а є люди на візках, паралізовані, які зовсім не можуть поприбирати собі, і ми стараємося чимчастіше відвідувати таких людей".

  Христина Пархуць, керівник проекту (чистить плиту): "В`ївся жир, і наші засоби не справляються з цим".

  Керівник проекту "Світло в оселі" Христина Пархуць займається не лише організаційними питаннями. Залюбки допомагає волонтерам.

  Христина Пархуць, керівник проекту: "Ми дивимося на їх життя, ми розуміємо, що вони вже самі, і ніхто не знає, як буде у нас. Ніхто не знає, яка в нас буде доля. І буде дуже приємно, коли до мене в моєму віці, коли я, не дай Бог, лишуся сама, прийде теж молода людина, така, як я зараз хожу, і допоможе поприбирати до Великодня".

  Допомоги у Львові потребують дві з половиною тисячі самотніх мешканців. На усіх сил та часу півсотні волонтерів не вистачить. Вони закликають небайдужих містян долучатися до їхніх лав. І запевняють - допомогатимуть стареньким і після Великодня.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Естонії з`явився музичний гурт, що грає на iPad
  Наступний матеріал
  Австрійські ветеринари стерилізуватимуть українських бездомних тварин [відео]
  Теги: