Австрійські ветеринари стерилізуватимуть українських бездомних тварин [відео]

  Безпритульні тварини в Україні відтепер під захистом австрійських ветеринарів. Більше двох десятків фахівців з міжнародної благодійної організації "Чотири лапи" стерилізуватимуть вуличних собак і котів у великих містах. Із собою зоозахисники привезли 4 мобільні клініки, де і будуть робити всі процедури.

  Мобільні клініки для порятунку тварин вже були у багатьох країнах. Тут можна побачити прапор Німеччини, Італії, Сполучених Штатів. До цього списку приєдналася й Україна. Біля міністерства екології демонструють гордість міжнародного зоозахисного руху. Мобільні клініки для стерилізації та вакцинації тварин - компактні ззовні, просторі всередині. За день двоє ветеринарів у такій операційній можуть допомогти 30 тваринам. Клініка оснащена всім необхідним.

  Анка Томеску, ветеринар (Румунія): "Ці пристрої для нас дуже важливі. Такі "маячки" ми кріпимо кожній тварині на вухо. Тут є назва організації і особистий номер пацієнта. це допомагає ідентифікувати пролікованих тварин серед інших".

  Кожен із цих центрів коштує 50 тисяч євро. Але платити за їх використання не доведеться. Австрійці безкоштовно дають і техніку, і фахівців. Урядовців просять - лише не заважати.

  Гельмут Данглер, директор благодійної організації: "Це тільки перший етап. Зараз ми будемо проводити тренінги з українськими лікарями, і протягом квітня почнемо операції. Якщо проект буде вдалим - до України приїде більше наших фахівців".

  Австрійська технологія стерилізації дозволяє відпускати тварину вже за 2 години після процедури. Якщо ж будуть ускладнення - собак до себе готові взяти українські зоозахисники. 

  Ася Серпінська, власниця приватного притулку для тварин: "Ми побоюємося, що така благородна праця наших друзів з Європи буде зведена нанівець. Що тваринки, яких простерилізують, провакцинують, ці тваринки будуть через деякий час знищені".

  Безпекою пролікованих тварин обіцяє зайнятися міністерство екології.

  Микола Злочевський, міністр екології та природних ресурсів України: "Мы создали комиссию, в которую вошли многие зоозащитные организации, и по их сиганалам наши инспектора выезжают, обращаются в прокуратуру, в милицию. Полгода - вы увидите результаты". 

  На згадку про старт проекту зоозахисники подарували міністру фірмову футболку. Урядовець пообіцяв прийти у ній на міжнародний марш на підтримку тварин у суботу. 

  Журналіст: "Розмір підходить?"

  Микола Злочевський, міністр екології та природних ресурсів України: "Підходить. Буду носить".
   
  Даря Безродна, Юрій Підлісевич, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Волонтери допомагають самотнім і немічним львів`янам
  Наступний матеріал
  В Сербії фермери заблокували дороги до Белграду
  Теги: