Волонтерський рух як відпочинок (репортаж)

  Відпочивати у праці - такий вид дозвілля обрала для себе частина українців. Волонтерський рух, започаткований в Україні кілька років тому, тепер об`єднує тисячі людей. Волонтери за свої кошти їдуть за сотні кілометрів - щоби безкоштовно допомогти іншим. Вони підтримують літніх людей, прибирають сквери та виконують найважчу роботу, на яку не виділяють коштів. Винагорода за це – нові знайомства та враження від нових місць.

  Олександр Ваврищук, 5 канал: "Волонтерів не зупиняє те, що вони працюють безкоштовно і виконують здебільшого некваліфіковану роботу. Вони кажуть, важливіше те, що отримують задоволення від допомоги іншим".

  Майбутній археолог Володимир Шелеп та директор інституту археології Михайло Филипчук уже шостий рік поспіль у вільний від занять та роботи час досліджують унікальне городище Пліснесько, що на Львівщині. І попри те, що археологи почали вивчати цю величезну територію ще 200 років тому, кажуть - роботи вистачить ще не одному поколінню. Історики схиляються до думки, що саме це місце й було прабатьківщиною слов`ян. Науковці кажуть, спочатку їхні волонтерські експедиції не надто підтримували у родинах, але згодом змирилися. 

  Археологи з дня на день чекають підмоги - студентів із різних областей України та з-за кордону. Частина з них відпрацьовуватиме практику, решта – волонтери -допомагатимуть виконувати найскладнішу роботу.

  Цього року на Львівщині працюватимуть п`ять волонтерських таборів. Директор молодіжного центру зайнятості Леся Довганик каже - роботи в області для добровольців вистачає, та й охочих попрацювати - не бракує. 

  У Золочівському замку - свої клопоти, за десятьма гектарами охоронної території доглядає лише один садівник, упоратися із таким обсягом праці йому допомагають волонтери. Робота не тяжка, але окрім добровольців, охочих її виконувати не знайшлося. Студентка Катя Тихонова вже чотири роки займається волонтерською працею.

  Нещодавні зливи розмили пагорби Пліснеського городища, а тому перш ніж розпочати археологічні дослідження, волонтери зміцнюватимуть ґрунт. Кажуть, опади у цьому місці завдають чималих збитків, а зсуви вже загрожують місцевому монастирю.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львівщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Крим направили підрозділи столичної міліції
  Наступний матеріал
  Новим президетом Німеччини став Крістіан Вульф
  Теги: