Волонтер: Війна на Сході України триватиме, допоки вона буде фінансово вигідна

Часом спеціально імітуються бої для того, щоб відволікти уваги і провезти через "сіру зону" контрабанду

Необхідно змінити систему, провести люстрацію, переатестацію співробітників, набрати нових людей, які будуть дотримуватися закону - тільки тоді можна побороти колосальні обороти контрабанди у "сірій зоні". Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив волонтер Мирослав Гай.

"(В так званій "сірій зоні - 5.ua) йде спирт, зброя, йде наркотрафік велетенський, йдуть продукти харчування, йде вугілля. Легше сказати, чого там не йде. Дитячі іграшки хіба не йдуть", - зазначив він.

На запитання, чому не вдається це зупинити, волонтер сказав: "Це дуже складна система, по-перше, кожен сектор треба розглядати окремо. Там, наприклад, одні кришують, в іншому місці інші кришують. Потрібно зрозуміти, що наркотрафік або трафік контрабанди у змозі діяти, якщо працюють обидві сторони. Це означає, що пропускає і наша сторона, і їхня сторона".

Гай також зауважив: "Я вам скажу, що були випадки, коли імітувався бій для того, щоб відволікти увагу і провезти контрабанду через сіру зону".

Крім того, волонтер пояснив, що, незважаючи на велику концентрацію правоохоронних органів у сірій зоні, не вдається застосувати силу і закони через те, що немає політичної волі.

"Тому що немає політично волі. Політична воля - це поміняти систему, провести люстрацію, переатестацію співробітників, набрати нових людей, які будуть дотримуватися закону", - зазначив він.

Гай наголосив, війна на Сході України триватиме, допоки вона буде вигідна. "Ця війна буде стільки, наскільки вона вигідна", - сказав він.

Нагадаємо, правоохоронці не пропустили до "ДНР" вантажі на 2 млн грн.

Попередній матеріал
Савченко остаточно відмовилась подавати апеляцію
Наступний матеріал
У Мінінформполітики схвалили публікацію "офшорних" матеріалів Panamapapers

СБУ викрила організоване угруповання з незаконного видобутку і контрабанди бурштину

Потік контрабанди на лінії розмежування в зоні АТО збільшився – Тука

СБУ викрила спробу контрабанди готівки терористам на суму в 740 тис. грн

На Харківщині СБУ викрила контрабанду готівки з Росії

У Полтаві СБУ викрила міжнародний канал контрабанди наркотиків

5 канал - трансляція наживо