687-й день повномасштабної війни
687-й день повномасштабної війни 5 канал

Візит Зеленського до Естонії та Латвії, Україна укріплює північні кордони – хроніка 687-го дня повномасштабної війни

Читайте по-русски
У місті Шалі, що в Чечні, раптово згорів штаб 70-го гвардійського мотострілецького полку

Storm Shadow надішлемо в Ростов, а ATAMCS полетить у Воронеж. Принаймні до такого плану починають схилятися і європейські лідери. Чи дадуть союзники дозвіл на використання західної зброї по російській території? Поки Київ не отримав відповідь, Україна продовжує посилювати захист власними силами. Який вигляд мають наші "зуби дракона" на Чернігівщині та Харківщині? Що військові інженери кажуть про час для будівництва фортифікацій? Більше про події 687-го дня повномасштабної війни – дивіться у матеріалі Олексія Пасака.

ATACMS і Storm Shadow мають летіти на російські міста. І нищити російське військове виробництво. Президент Естонії заявив, що Захід має переглянути власну політику щодо наданого Україні озброєння. І зняти будь-які обмеження на використання цієї зброї – на російській території. Про це Алар Каріс говорив під час зустрічі із президентом України. Володимир Зеленський вкотре згадав про ризик замороження війни. Будь-яка пауза – лише допоможе окупантам.

"Ми розуміємо об'єми, скільки всього вони виробляють сьогодні. Ми знаємо, скільки вони виробляють дронів, артилерії на добу. Ми бачимо, чого їм не вистачає, і що в них великий дефіцит і з дронами, і з артилерією. Великий дефіцит. І з ракетами. Не випадково йдуть великі закупки з Ірану. А також вони отримали більш як мільйон артилерійських снарядів від Північної Кореї. Дати паузу? Ризикнути? Дати 2-3 роки російській федерації. Ну. вона потім може переїхати нас", – заявив президент України Володимир Зеленський.

Україна не ризикуватиме власною безпекою. І продовжує закривати всі ймовірні шляхи повторного наступу, якими може скористатися росія. Кількість укріплень на півночі – лише за останні місяці зросла на понад 60 відсотків. Про це заявив командувач об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв. Відвідав будівництво фортифікацій на Чернігівщині.

Наєв наголосив: у разі загрози – на побудовані позиції перекинуть додаткові бойові бригади. Тож ворогу варто назавжди забути про сценарій лютого 22-го року – зі швидким просуванням українськими територіями.

"Усе перед безпосередньо опорною позицією утворюються системи інженерних загороджень. Яка являє собою невибухові і вибухові загородження. В подальшому, коли цивільні завершать тут свої роботи – буде щільно заміновано. Зараз ми утворюємо таку оборону, яка займе, ще раз підкреслюю, додаткові сили та засоби, щоб російська федерація назавжди позбулася своїх ворожих замислів", – зазначив командувач Об'єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.

Ці укріплення на Чернігівщині створюються за типовим проєктом, за яким забудовують усе прикордоння. Від Волині і до Харківської області. Як вигляд мають нові оборонні лінії біля Куп’янська – побачили журналісти агенції Reuters. Військові розповідають, що найкращий час для інженерних робіт усе- таки не зима, а тепліша пора року. Але ефективно працюють і в холодні місяці.

"Мабуть, я вважаю, що більшість загороджень таких треба будувати було набагато раніше. Мабуть, навесні. Бо це займає забагато часу. Є загородження, котрі будуються вже безпосередньо під час активних дій. Ми можемо це робити, ми вміємо це робити. Але не так гарно, і це займає трішки більше часу. Зараз тут що ми бачимо? Спочатку виставляються "зуби дракона", тетрайдери. Потім між ними ми протягуємо сталевий трос, ну ось, бачите його. Потім на цей сталевий трос ми вдягаємо єгозу. І лише потім, коли вже все розмічено – ми виставляємо мінні загородження", – зазначив військовослужбовець ЗСУ "Ящер".

Мінування – лише за визначеними схемами, з розрахунком у майбутньому убезпечити територію для цивільних. А побудова фортифікацій – переважно ще за радянськими схемами, кажуть інженери. Утім, навіть цю стару школу охоче переймають європейські інструктори.

Поки Україна посилює оборону – з росії надходять приємні новини. У місті Шалі, що в Чечні, раптово згорів штаб 70-го гвардійського мотострілецького полку. Начебто звичні новини, але з незвичними деталями. Московити саме з цього полку ще наприкінці 22-го року масово відмовлялися їхати та помирати на війні проти України.

Олексій Пасак, "5 канал"

Нагадаємо, що ворог продовжує спроби вибити Сили оборони з лівобережжя Херсонщини.

Нагадаємо, у Харкові ракета влучила у готель.

Читайте також: The Telegraph пише про підготовку нового наступу на Харків у січні – що кажуть влада, ЗСУ і розвідка.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Дестабілізувати і Україну, і Молдову: росія готує військову операцію у "придністров'ї" – подробиці
Наступний матеріал
Величний воїн з великим серцем: у Києві попрощалися з письменником Максимом Кривцовим – сюжет
Loading...
Україна створює "довгі" ракети "Нептун" та модернізує ЗРК С-300 і "Бук"

Україна створює "довгі" ракети "Нептун" та модернізує ЗРК С-300 і "Бук"

 87 бойових зіткнень, 16 ударів авіації ЗСУ та російський терор – ситуація на фронті за 28 листопада

87 бойових зіткнень, 16 ударів авіації ЗСУ та російський терор – ситуація на фронті за 28 листопада

До Хелловіну: 660 рашистів отримали квитки на "концерт Кобзона" – звіт Генштабу

До Хелловіну: 660 рашистів отримали квитки на "концерт Кобзона" – звіт Генштабу

ATACMS на 300 км уже скоро, що з виробництвом боєприпасів у ЄС, мобілізація у рф – хроніка  610-го дня війни

ATACMS на 300 км уже скоро, що з виробництвом боєприпасів у ЄС, мобілізація у рф – хроніка 610-го дня війни

путін нервує через ATACMS, 18 дронів прилетіли в курськ, "бавовна" в Криму – хроніка 602-го дня великої війни

путін нервує через ATACMS, 18 дронів прилетіли в курськ, "бавовна" в Криму – хроніка 602-го дня великої війни

Атаки на Київ ще більше обмежують здатність рф стримати контрнаступ ЗСУ – аналітики ISW

Атаки на Київ ще більше обмежують здатність рф стримати контрнаступ ЗСУ – аналітики ISW