Візит Короля Швеції на Херсонщину (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  З Києва до Херсонщини. Шведські монархи сьогодні вирушили на південь України. Розпочали візит із села Зміївка, де вже понад 200 років мешкаюють шведи - переселенці, на завершення - відвідини заводу, що заснували шведи сучасні.
  Українські шведи, - так називають себе мешканці Зміївки. Для них візит шведського короля це визначна подія. В селі готувалися до прийому поважного гостя не одну годину. Зранку село прибирали, біля храму шведи репетирували своїх етнічних пісень. 80-річна Ельзу Утас розповідає, спеціально до візиту підготувала пісню старошведською.

  Карл XVI Густав розпочав свій візит з відкриття дороги, яка з`єднала Зміївку з найближчим населеним пунктом. 10-кілометрова дорога, відновлена система водопостачання, ремонт будівель та храму, - усім цим місцеві мешканці завдячуватимуть монаршій родині.

  Із прапорами та співами зустрічали короля старошведи на площі біля колишньої кірхи. Монарх емоції стримує. Біля храму високоповажні гості покладають квіти і далі на богослужіння до Свято-Михайлівського храму. Церковне приміщення нині місце для спілкування із Богом і православних, і лютеран.

  У самому храмі - на прохання королівської родини - без камер. Для журналістів і місцевих мешканців на час молитви монархів - своє дійство - нове передвиборне. Невеличка агітація від Партії регіонів.

  Анжела Слободян, Херсонщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.38Мб)
  Попередній матеріал
  Литвин: ми не будемо брати участі в політичних "розводках"
  Наступний матеріал
  Півстоліття творчої діяльності святкує Тіна Тьорнер (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...