Різдво
Різдво ukr.media

Віряни святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем

Читайте по-русски
У ніч перед Різдвом західного обряду – у храмах провели святкові богослужіння

Різдво Христове за Григоріанським календарем відзначають віряни у більшості країн світу. Відзначають його і в Україні – це офіційний вихідний, передає "5 канал".

Різдво Христове за григоріанським календарем відзначають Католицька церква, протестантські церкви, а також помісні православні церкви: Болгарська, частина Грецької, Румунська, Константинопольська, Антіохійська, Александрійська, Албанська, Кіпрська, Фінляндська та Православна церква в Америці.

У ніч перед Різдвом – у храмах провели святкові богослужіння. Найбільшу нічну різдвяну літургію провів Папа Римський Франциск у соборі Святого Петра у Ватикані. Це вже друге Різдво під час пандемії коронавірусу, тож людей у базиліці було значно більше, аніж торік.

Раніше понтифік провів загальну передріздвяну аудієнцію, на якій нагадав, що народження Ісуса – це універсальна подія, яка стосується всіх людей, а народження Спасителя стало світлом для світу. Сьогодні папа Франциск виголосить Різдвяне привітання і апостольське благословення для Риму і цілого світу "Урбі ет орбі" з Площі Святого Петра у Ватикані.

"5 канал" транслюватиме його наживо о 13-й годині за Києвом. Окрім того, о 13:30 запланована Різдвяна меса у соборі Святого Олександра у Києві. Включення звідти наживо нашої кореспондентки дивіться у випуску "Часу новин" о 15-й годині.

Попередній матеріал
Слони в костюмах Санти в Таїланді та казкові дідусі верхи на верблюдах в Єрусалимі: як країни готуються до свят
Наступний матеріал
Доба на фронті: загарбники п'ять разів відкривали вогонь, поранено бійця ЗСУ
Loading...