Вінницьких водіїв маршруток вчать ґречності (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Добре слово і пасажиру приємне. Приблизно так намагаються навчити ввічливості та люб`язності водіїв маршруток у Вінниці. Спеціальні лекції організували тамтешні чиновники, після численних скарг мешканців на грубіянство з боку працівників за кермом. Чемності водііїв навчають психологи та ДАІшники.
  Вінничанка Лідія Петрова розповідає - у маршрутках їздить у крайньому разі. І не лише через штовханину - водії часто трапляються не ввічливі - каже жінка. Нетерпляче ставляться до пасажирів, лаються та, навіть, погрожують.  

  Лідія Петрова, мешканка міста: "По-перше хамлять, по-друге забирають людей більше чим потрібно. Не зупиняються там де просиш – то він недоїхав – то він переїхав".

  Від початку року до міськвиконкому від мешканців міста вже надійшло кількасот скарг на водіїв маршрутних таксі. Отож, чиновники вирішили для найбільших образників провести заняття толерантності, на які запросили близько сотні водіїв громадського транспорту. Ті визнають - через постійні затори на дорогах, зухвалість інших учасників дорожнього руху та вередливих пасажирів - нерви часто не витримують.

  Юрій Коломієць, Водій маршрутного таксі: "З нашої сторони тоже є якісь недодєлки. Забиті парковочні місця і багато нюансів. Зупинки забиті і ніде діватися".

  Щоби подолати стрес у водіів, психологи запропонували  провести заняття у діалогах. Кажуть, можливість відверто висловити наболіле - допомагає. А пасажирам радять, зі свого боку, теж люб`язно ставитися до водіїв та виявляти хоч трохи поваги.

  Віктор Безверхий, психолог: "Є певна психологічна проблема для водія – водій – це людина, впевнена в собі, яка не може дозволити, щоб хтось на неї тиснув. Така рольова позиція – у випадку, якщо клієнт виявляє агресію призводить до агресії у відповідь".

  Організатори уроків чемності переконані - вони дадуть результати. Тому наступного місяця на такі заняття запросять ще сотню водіїв маршруток. 

  Оксана Тупальська, Олексій Керман, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6Мб)
  Попередній матеріал
  Митці захопили луганські трамваї і... розмалювали їх (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР ПРОГРАМИ "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...