5.ua

Вінницька система цивільного захисту занепадає

  Колись надтаємні об’єкти – нині відкриті для усіх. Двохтонні двері тут не зачиняються вже кількадесят років. Тож за цей час місцева молодь встигла облюбувати це місце для своїх розваг.

  Дигер: «В Виннице одно из популярных мест – это штаб противовоздушной обороны… Раньше этот объект обозначался, как строго секретный, сейчас, после развала Советского Союза, каждый диггер, а также любой любитель может туда попасть».

  Утім, є і бункери та бомбосховища, які за призначенням використовувати уже абсолютно неможливо. Місцеві дигери – дослідники міських підземель – кажуть: за цими спорудами принаймні вже кілька десятиліть ніхто не доглядає. Тож не дивно, що у половини об’єктів цивільного захисту вже немає навіть дверей. 

  Дигер: «Раньше здесь стояли гермодвери, которые препятствовали проникновению радиации в помещение, но некоторые мародеры их сняли и сдали на металлолом».

  У міській раді кажуть, майже кожну таку споруду після розпаду СРСР держава віддала на баланс міських і сільських рад або ж приватним установам. У Вінниці із сімдесяти двох наявних цивільних укриттів лише 5 у комунальній власності. В інших – розташовані магазини, спортзали та розважальні центри.

  Ігор Шутак, директор департаменту комунальних ресурсів Вінницької міської ради: «До міської територіальної громади вони не відносяться, вони мають якихось власників: то є державні підприємства чи то на сьогоднішній день якісь приватні структури».

  Загалом у регіоні налічується майже 1300 бункерів, сховищ і протирадіаційних укриттів – звітують в обласному управлінні цивільного захисту населення. Утім, про їх стан нічого не можуть сказати, бо востаннє робили інвентаризацію ще у 90-х. Наступна ж комісія була створена вже у 2009 році, вона має оприлюднити результати до кінця року.

  Серій Вовченко, начальник Вінницького обласного управління цивільного захисту: «На даний час в ході інвентаризації визначаються власники, визначається їх технічний стан, визначаються ті захисні споруди, які в подальшому уже не можуть бути, за їхніми характеристиками, не можуть бути використовувані».

  Якщо ж комісія виявить порушення в утриманні бункерів, за справу візьметься прокуратура. Утім, там кажуть – наразі жодних звернень щодо цього не отримували.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  У Білорусі твердять, що найстаріша у світі ялинка росте саме у них
  Наступний матеріал
  В Європу через... У Партії регіонів задоволенні московськими угодами
  Теги:
  Loading...