ВІЛ-інфіковані клініки «Лавра» сьогодні самотужки переїхали до нового приміщення

  Лікарня без лікарів. ВІЛ-інфіковані, яких з літа виселяють з клініки «Лавра» - сьогодні залишили територію Києво-Печерського монастиря і самотужки переїхали до нового приміщення. Без запрошень і направлень. За наказом прем’єра Миколи Азарова двері новозбудованої лікарні мали відчинити для інфекційних хворих 28 жовтня. І хоча забудовник здав приміщення в експлуатацію, ліцензії на відкриття клініки і досі немає. За підрахунками організації «Мережа людей, що живуть із ВІЛ» близько двох тисяч ВІЛ-інфікованих не змогли отримати лікування у зв’язку із переїздами, відколи клініку «Лавра» зачинили. Іще триста були позбавлені можливості бути шпиталізованими.    

   

  Вони приковували себе наручниками до ліжок під стінами Уряду. Приносили прем’єру старі черевики. І попри примусове виселення з території Лаври, залишались в порожніх палатах, в очікуванні на лікування.

  Ірина Герасимова, «5 канал»: «Пацієнти інфекційної лікарні наче ті привиди на території Лаври. Без медперсоналу, лікарів і обладнання. Їх виселяли ще влітку, вони залишались тут до останнього. Аж поки терпець не увірвався».

  Дмитро Шерембей: «5 человек за ето время уже умерло из-за того, что они просто переехали домой. Етих людей больше нет».

  Щоб вижити - Віталій пакує речі. Два місяці перебування - в клініці Лавра - і жодного прогресу.

  Віталій, ВІЛ-інфікований: «Ми переїжджаємо, чтоб получить нормальное лечение. Сдесь нету медперсонала».

  Поки останні хворі зносять валізи служителі Лаври, зітхнувши з полегшенням, уже починають ремонт. Планують очистити приміщення від інфекції для інших пацієнтів.

  Нікон, ієромонах: «Буде капітальний ремонт і буде лікарня».

  Журналіст, «5 канал»: «Для кого?»

  Нікон, ієромонах: «Для монахів і для людей. Для паломників. Лікарню побудували для хворих, їх зараз переселяють туди. Богу дякувати».

  Журналіст, «5 канал»: «Так лікарня ще не готова»

  Нікон, ієромонах: «Ну якби вона була не готова, то їх би не забирали би».   

  Проте ВІЛ-інфікованих не забирають. Вони самі організували переселення. Корпус на Амосова збудований і обладнаний. Не вистачає головного - лікарів. Бо клініку офіційно ще не відкрили. І дарма, що за прем’єрським наказом це мали зробити два дні тому. Де медперсонал і хто лікуватиме віл-хворих - не знає ні колишній директор інституту інфекційних хвороб:

  Ні чинні працівники, які знаходяться в сусідньому корпусі.

  Працівник: «Ми не знаємо, ще нас не обходить».

  Ні керівництво.

  Олег Савченко, заступник директора:«Это не моя парафия, я вам ничего не могу подсказать».

  Академія наук могла би підказати та мовчить. Востаннє президент академії у вересні виправдовувався: триває бюрократична тяганина з документами. Та коли вона закінчиться - відповіді немає. Важливіше за будь-які документи - власне життя для цієї хворої. вони розпаковує речі, щоб вже сьогодні ночувати на новому ліжку. З оптимізмом сподівається, що її таки прийдуть провідати лікарі. 

  Пацієнт: «Ну єсли не появятся, зачить я умру сдесь».

  Ірина Герасимова, Анна мірошниченко, Денис Ковальов, «5 канал».

  Попередній матеріал
  На Донеччині натрапили на масове захоронення вояків Червоної армії [відео]
  Наступний матеріал
  Соціальні працівники святкують професійне свято [відео]
  Теги: