5.ua

Соціальні працівники святкують професійне свято [відео]

   

  Придбати найнеобхідніші продукти. Принести їх людям. А ще й попрати та  прибрати у помешканні. Це щоденні клопоти Лариси Броварчук. Соціальна працівниця опікується 10-ма пенсіонерами у тому числі і двома сестрами Агєєвими. Одна з яких майже не встає з ліжка.

  Догмара Агєєва, підопічна соціальної служби: «Такая приятная она, я не знаю она слышит? Безотказная. Она очень помагает, я уже не говорю о том, что продукты когда она покупает, она смотрит, чтобы каждые 5 копеек не переплатить». 

  2 години,- саме стільки має приділяти Лариса своїм підопічним за стандартами міністерства соціальної політики. Та ці норми лише на папері, каже жінка. Бо буває, що по кілька годин витрачає їздить містом, оформляючи  субсидії чи забираючи результати аналізів чи довідки з поліклініки. А люди ж ще хочуть уваги.

  Лариса Броварчук, соціальний працівник: «Есть уменя подопечная, которая недавно осталась одна, похоронила единственную дочку. ей сейчас очень тяжело и она ждем меня, говорит, как Бога. чтобы просто излить душу, поообщаться со мной. Максимально стараюсь отдать себя этой работе».

  За віддачу соціальні працівники отримують в середньому отримують 1700 гривень.

  Віктор Янукович, президент України: «Пів тисячі осіб, які працюють у сфері надання соціальної допомоги у першому півріччі мали нарахування у межах мінімальної зарплати - 1147 гривень. Це є основна причина хронічної неукомплектованості системи соціальних служб».

  Про проблеми поговорити та нагороди вручити,- зібрав у столиці президент соціальних працівників зі всієї України. Але тих, хто безпосередньо допомагає пенсіонерам чи  людям з інвалідністю, у залі не знайшлося.

  Чиновники кажуть,- на свято до Києва запросили 2 тисячі фахівців "соціальної сфери". Решта відзначають у регіонах.

  Лідія Дроздова, заступник міністра соціальної політики: «Сотрудники всех фондов социального страхования, управлений фондов социальной защиты».

  Наталія Королевська, міністр соціальної політики: «Ось тут сидять всі керівники департаментів, які керують повністю всіма соціальними працівниками країни».

  Свято на робочому місці відзначають Тереза та Наталія. Обидві допомагають дітям з інвалідністю пристосуватись до побуту у львівському центрі «Джерело». Соціальні працівниці хоча і працюють пліч-о-пліч, та на різних умовах.  Тереза - державний соціальний працівник. Наталія має зарплату ще й від благодійного фонду. І може вільно обирати способи роботи з дітьми, на відміну від колеги.

  Наталія Гаврилюк, фахівець соціальної роботи реабілітаційного центру «Джерело»: «Більш повно себе реалізувати, впроваджувати щось нове, писати якісь програми., які можна більшою мірою втілити в життя». 

  Марина Глухоцька, заступник директора Львівського міського центру реабілітації «Джерело»: «Ми дуже часто чуємо від батьків такий вислів, що фахівець соціальної роботи є більш як контролюючої особи. більше здійснює контроль над використанням коштів держави на утримання чи забезпечення терапії для їхніх дітей». 

  17 тисяч соціальних працівників в Україні не в змозі якісно допомогти всім, хто того потребує,-  визнають в уряді. Обіцяють дослухатися до рекомендацій ООН і перейти на нову форму роботи. Аби держава замовляла соціальні послуги, а виконували їх профільні громадські організації чи благодійні фонди. Таку програму нині тільки розробляють.

  Дар’я Феденко, Марічка Кужик, Олена Мілова та Іван Вірченко, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  ВІЛ-інфіковані клініки «Лавра» сьогодні самотужки переїхали до нового приміщення
  Наступний матеріал
  Уряд Франції спростовує виплату викупу нігерським бойовикам за звільнення заручників
  Теги: